MANTAR ÜRETİM TESİSİ KURDULAR

31 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1663 defa okundu.
 MANTAR ÜRETİM TESİSİ KURDULAR

Çalıştıkları Mantar Fabrikası Kapanınca Boşta Kalan Muzaffer Bostancı Ve Kardeşleri, Kendilerine 5 Her Bir Odasında 23 Ton Mantar Üretim Kapasiteli, 8 Odalı; 

 MANTAR ÜRETİM TESİSİ KURDULAR

2002 yılından önce çalıştıkları mantar fabrikalarının kapanması sonucu boşta kalan Muzaffer Bostancı ve kardeşler şimdi tanınmış mantar üreticisi oldular.

2002 yılında Kındam mahallesinde mantar üretim tesisi kuran Bostancı ve kardeşleri, “Fabrika kapanınca kendilerine iş kapısı açmanın şart olduğunu düşündüklerini  ve bunun içinde fabrika dan öğrendikleri mantar yetiştiriciliği işine girdiklerini” söylediler.

“HER ŞEYİ FABRİKADA ÖĞRENDİM”

Fabrika kapanınca mantar üzerine kendi işlerini kurma kararı aldıklarını söyleyen Bostancı, “1996 yılından bu zamana mantar sektörü içerisindeyiz. 2002 yılından beri ise kendimiz mantar üretimini yapıyoruz. Kendi iş yerimizi kendimiz kurduk üretimimizi yapıyoruz. Öncesinde mantar fabrikasında çalıştım. Fabrika da her şeyi öğrendim sonra fabrikamız kapandı. Fabrika kapandıktan sonra kardeşlerimle işsiz kalınca biz bu işi zaten biliyoruz diyerek, mantar üzerine kendi işimizi kurma kararı aldık. Emekli olduktan sonrada ben sadece mantar satışını yapmaya başladım. Üretim olayını da şimdi kardeşlerime bıraktım”

 HER ODA 23 TON ÜRÜN ALABİLECEK KAPASİTEDE

Mantarları Kındam’da yetiştirdiklerini belirten Bostancı, “Kendimiz Kındam’da 8 Odalı özel yer yaptırdık. Çünkü bu mantarlar normal bir yerde yetişmez. Biz 2002 yılında böyle bir yer açmak için baya bir harcama yaptık. Soğuk sıcak geçirmeyen kapalı bir alan. 5 Metre Genişliğinde, 20 Metre uzunluğunda, 8 tane oda var. Her oda 23 Ton Ürün alabilecek kapasitede. Her bir odanın işlevi farklı”

 SON 3 YILDIR İSTİRİDYE MANTARI DA ÜRETİYORLAR.

Kültür mantarı yetiştirmeyle başlayan Bostancı ve kardeşleri, son 3 yıldır İstiridye mantarı da üretimini yapıyor.

Bostancı, “3 yıldır İstiridye mantarı yetiştiriyoruz, öncesinde sadece Kültür mantarı üretimi yapıyorduk. İstiridye mantarına talep çok fazla olmaya başladı. Önceden sadece Kültür mantarı soruyorlardı şimdiyse neredeyse bütün herkes İstiridye mantarına yönelmiş durumda. Biz bu mantarlarımızı sadece burada satmıyoruz. Marketlere ve manavlara da veriyoruz”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On