MALİYE BAKANI AÇIKLADI BUGÜN MECLİS’E SEVK EDİLDİ

27 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
268 defa okundu.
MALİYE BAKANI AÇIKLADI BUGÜN MECLİS’E SEVK EDİLDİ

maliye-bakani-acikladi-bugun-meclis-e-sevk-edildi-67518

                Maliye Bakanı Naci Ağbal, Yatırım Ortamının İyileştirilmesine Yönelik Çalışmalara İlişkin Bilgi Verdi

Kırşehir’de tüm gözler bu konu üzerindeydi  Maliye Bakanı açıkladı bugün Meclis’e sevk edildi! Maliye Bakanı Naci Ağbal, yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

İşte tüm ayrıntılar…

Maliye Bakanlığı, yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik çalışmayı tamamladıklarını bildiren Naci Ağbal, “İnşallah bugün Meclis’e sevk edilecek.” dedi.

Ağbal, “Yatırımlar ve işletmeler üzerindeki dolaylı vergi yüklerini aşağı çekiyoruz. Damga Vergisi, harçla ilgili önemli vergi istisnaları getiriyoruz. Uluslararası yatırımların Türkiye’ye daha fazla gelmesi noktasında da mevzuattaki belirsizlikleri ortadan kaldırıyoruz.”diye konuştu.

“VERGİ AVANTAJLARI GETİRİYORUZ”

Birçok global şirketin bölgesel operasyonlarını belli bir ülkeden yönettiğine dikkati çeken Ağbal, “Türkiye kendi bölgesinde jeopolitik konumu, ekonomik gelişmişlik seviyesi, ekonomik ve siyasi istikrarı itibarıyla bu anlamda en iyi ülke. Dolayısıyla bu konuyla ilgili yaptığımız düzenleme ile Türkiye’nin bölgesel yönetim merkezlerinin kurulduğu bir ülke olmasını sağlayacağız. Önemli vergi avantajları getiriyoruz.”ifadelerini kullandı.

Çeklerle ilgili bir takım sıkıntılar bulunduğunu, piyasada karşılıksız çıkan çekler konusunda rahatsızlıklar yaşandığını dile getiren Bakan Ağbal, şunları kaydetti:

“Adalet Bakanlığımız, Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız birlikte çalıştılar. Biz de Maliye Bakanlığı olarak çalışmaya katkı verdik. Çalışmada çeklerle ilgili meseleleri çözecek düzenleme de olacak.

ŞİRKET KURULMASI KOLAYLAŞACAK

Paket içerisinde şirket kuruluşlarının kolaylaştırılması ve şirket kuruluş maliyetlerinin aşağı çekilmesiyle ilgili de düzenlemeler var. Önemli konulardan bir tanesi de iflas ertelemeydi. Burada da piyasada bir takım yakınmalar vardı.

Özellikle alacaklıları gerçekten tedirgin eden uygulamalar vardı. Yaptığımız çalışmada iflas erteleme sistemini, tarafların hak ve menfaatlerini dengeleyecek yeni bir sisteme getiriyoruz. Alacaklıları tedirgin eden uygulamaların önüne geçiyoruz.

İflas ertelemeyi gerçekten zor duruma düşen şirketler bakımından uygulanacak bir modele dönüştürüyoruz.”

YURTDIŞI MAL VARLIKLARI TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK

Yurt dışındaki varlıkların Türkiye’ye getirmesi için teşvik
Bakan Ağbal, “Vatandaşlarımızın yurt dışında bulunan varlıklarını Türkiye’ye getirmelerini teşvik etmek istiyoruz.” dedi.

“Bu defa yaptığımız düzenlemede, öncekilerden farklı olarak herhangi bir vergi almayacağız.” ifadelerini kullanan Ağbal, “Gerçek kişi ya da şirketler, yurt dışında bulunan para, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını Türkiye’ye getirmek istediklerini  31 Aralık 2016’ya kadar Türkiye’deki bir banka ya da aracı kuruma bildirecek. Bu tarihe kadar da parasını getirebilecek.” şeklinde konuştu.

Bakan Ağbal, şöyle devam etti: “Düzenlemede yurt dışındaki varlıklarını Türkiye’ye getiren kişilere sırf bu parayı getirdi diye herhangi bir mevzuattan dolayı araştırma, inceleme, soruşturma, kovuşturma yapılmasın diyoruz.” ifadelerini  verdi.

Kırşehir’de tüm gözler bu konu üzerindeydi. Beklenen kararı Maliye Bakanı  Naci Ağbal açıkladı. Maliye Bakanı  Naci Ağbal yaptığı açıklamada; “VERGİ AVANTAJLARI GETİRİYORUZ” dedi. Kırşehirlilerin en büyük sıkıntısı olan vergi düzenlemeye girdi. Ağbal’ın yaptığı açıklama Kırşehirlilerin yüzünü güldürmeyi başardı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On