Mali Tatil Bugün Başlıyor!

2 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
995 defa okundu.
Mali Tatil Bugün Başlıyor!

Mali Tatil Bugün Başlıyor!

Kırşehir Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak, açıklamalarda bulunarak mali tatil ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Kırşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Albayrak, mali tatil nedeniyle yayınladığı açıklamasında şunları kaydetti; “2018 yılı Haziran ayının son günü 30 Haziran 2018 Cumartesi gününe rastladığından, 2018 yılı için mali tatil bugün başlayacak ve 20 Temmuz (dâhil) günü sona erecek. Bu nedenle, bugün ile 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari  yükümlülüklerin 27 Temmuz (dâhil) tarihine kadar, 21 Temmuz ila 25 Temmuz tarihleri arasındaki yükümlülüklerin 25 Temmuz (dâhil) tarihine kadar yerine getirilmiş olması halinde yasal süresi içinde yerine getirilmiş kabul edilecektir. Mali tatil nedeniyle sayın meslektaşlarımıza iyi tatiller dilerken mali tatilin meslektaşlarımız ve mükellefler açısından daha verimli geçmesine katkı sağlamak amacıyla aşağıda ki hususların da hatırlatılmasının uygun olacağını düşünerek bazı hatırlatmalara yer verilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan genel yazıya göre, 2018 yılı için mali tatil bugün başlayacak ve 20 Temmuz mesai saati bitiminde  sona erecektir. 30 Haziran 2007 tarihli, 26568 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5604 Sayılı Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanunun 2’nci Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Tebliğde, Her yıl Temmuz ayının birinden yirmisine kadar (yirmisi dâhil) mali tatil uygulanır. Haziran ayının son gününün tatil olması halinde mali tatil, Temmuz ayının ilk iş gününü takip eden günden başlar ve bu ayın 20’sinde (yirmisi dâhil) sona erer. Hükmü yer almaktadır.

Buna göre, 2018 yılı Haziran ayının son günü (30 Haziran 2018) Cumartesi gününe rastladığından, 2018 yılı için mali tatil 3 Temmuz günü başlayacak ve 20 Temmuz mesai saati bitiminde  sona erecektir. Bu nedenle, bugün ile 20 Temmuz tarihleri arasında yerine getirilmesi gereken kanuni ve idari yükümlülüklerin 27 Temmuz mesai bitimine kadar, 21 Temmuz ile 25 Temmuz tarihleri arasındaki yükümlülüklerin 25 Temmuz mesai bitimine kadar yerine getirilmiş olması halinde yasal süresi içinde yerine getirilmiş kabul edilecektir. Ancak yasal ödeme süresi 2 Temmuz 2018 (30 Haziran 2018 tarihinin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle) tarihinde sona erecek olan 2018 Mayıs ayına ilişkin sigorta primlerinin son ödeme tarihinde ve diğer yükümlülüklerde herhangi bir değişiklik olmayacağından, işverenlerimizin mağduriyet yaşamaması için 2018/Mayıs ayı primlerini en geç 02.07.2018 tarihinde ödemeleri gerekmektedir.” (Haber: Filiz İSLİM)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On