Mali Destek Proje Teklif Çağrısına Çıkılacak

15 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
315 defa okundu.

 

Adsız

 

Bölge Ekonomisinde Ağırlık Etkisini Koruyan Tarımda Sunulacak Projelere Mali Destek Sağlanacak
Kalkınma sürecini bütüncül bir şekilde yerine getirmeyi amaçlayan Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2017 yılında Mali Destek Programı Proje Teklif çağrısı ile tarımsal verimliliğin arttırılmasına öncelik verecek.
2016 yılı Eylül ayında Kırşehir’in de dahil olduğu KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, birincil öncelikli olarak “Bitkisel Üretimde Toprak ve Su Kaynaklarının Etkin Kullanımının Sağlanmasına Yönelik Eğitim ve Yayım Faaliyetleri” olmak üzere “Kırsal Dezavantajlı Alanlardaki Tarımın Verimliliğinin Artırılmasına Yönelik Yapılacak Eğitim ve Yayım Faaliyetleri ve Hayvansal Üretimde Verimliliğin ve Kalitenin Arttırılmasına Yönelik Eğitim ve Yayım Faaliyetleri” ile ilgili proje teklif çağrısına çıkacak.
Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Kırşehir’de 2017 Mali Destek Programı Proje Teklif çağrısına katılmak üzere proje hazırlıklarının yapılması istenirken, bugüne kadar proje hazırlama noktasında istenilen ivmenin yakalanamadığı ilimiz Kırşehir’de KOP’un mali desteğinden daha iyi yararlanılması bekleniyor.
KOP TEYAP kapsamında 2016 yılında gerçekleştirilen destekleme projelerinin genel değerlendirilmesi ve 2017 yılında desteklenecek projeler için tanıtım toplantısı yapıldı.
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında 2016 yılında gerçekleştirilen destekleme projelerinin genel değerlendirmesini yaparken, 2017 yılında desteklenecek projeler için tanıtım toplantısı yaptı.
KOP İdaresi’nin Selçuklu Salonunda düzenlenen toplantıya Kırıkkale Keskin İlçesi Kaymakamı Muammer Köken, Yozgat Çayıralan İlçesi Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyfettin Baydar, Yozgat İl Müdürü Ziyaeddin Özdemir, Kırıkkale İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Enstitüsü Müdürü Durmuş Ali Çarkacı, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Celil Çalış ile bölge tarımında söz sahibi teknik personeller katıldı.
Toplantıda KOP Eylem Planında yer alan KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında global tarım tekniklerinin ülkemizde de uygulanması için bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarına 2016 yılı içerisinde verilen teşvik ve desteklemeleri masaya yatırıldı. KOP TEYAP uygulamalarının istenilen başarıyı elde edebilmesi için bölgede faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteler, araştırma kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve en önemlisi üretici örgütlerinin ortak hedefler doğrultusunda hareket etmesi gerekliliği ortaya çıktı.

Sunumların ardından 2017 Mali Destek Programı Proje Teklif çağrısı tanıtımına geçildi. Yapılacak tekliflerde “Bitkisel Üretimde Toprak ve Su Kaynaklarının Etkin Kullanımının Sağlanmasına Yönelik Eğitim ve Yayım Faaliyetleri” birinci öncelikli teklifler olarak değerlendirilecek. “Kırsal Dezavantajlı Alanlardaki Tarımın Verimliliğinin Artırılmasına Yönelik Yapılacak Eğitim ve Yayım Faaliyetleri ve Hayvansal Üretimde Verimliliğin ve Kalitenin Arttırılmasına Yönelik Eğitim ve Yayım Faaliyetleri” ikinci öncelikli çağrılar arasında yer alacak.
HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN