MAHKEME 9 ŞUBATA ERTELENDİ

16 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
325 defa okundu.
MAHKEME 9 ŞUBATA ERTELENDİ

12394750_10208095998668443_1521708578_o (1)Kırşehir’de 8 Eylül Tarhinde Gerçekleşen Olayların  Davası 9 Şubat’a Ertelendi

Kırşehir’de 8 Eylül tarihinde gerçekleşen olayların ardından Gülkitabevi’nin yakılması ile ilgili dava süreci önceki gün başladı.

7 Tutuklu 12 tutuksuz yargılanan sanığın katıldığı davayı 6 sanık avukatı 9 müşteki avukatı ile birlikte basın temsilcileri izledi. Duruşma öncesinde bir gurupla adliye önüne gelen kitabevi işletmenleri içeri girmek isteyince polis engeli ile karşılaştı.Polis geniş güvenlik önlemleri alarak kimseyi içeri almadı.  Kitapevi işletmenlerinden Eşref Odabaşı, “Bu kadar polis vardı bu şehirde 8 Eylülde neredeydiniz? O gün de burada olsaydınız bu olayların hiçbiri yaşanmazdı” ifadelerine yer verdi. Duruşmanın bir bölümünü izleyen ve sonrasında duruşma salonundan çıkarak açıklamada bulunan CHP milletvekilleri, “Burada şuna bakmak gerekiyor. Bu saldırıyı düzenleyenler ve provakatörlerin ötesinde bu saldırıdan yararlanan o dönemin koşullarından faydalanan mevcut iktidar olmuştur. Arzu ettikleri Türkiye’yi terörize etmektir. Türkiye’de tek başına iktidar olmazsa ülke kan gölüne döner terör hortlar insiyatifini hayata geçirmek istiyorlardı. Bunda da gördüğümüz kadarı ile başarılı oldular. Tek başlarına yeniden iktidara geldiler. Terörde ağlayan anaların gözyaşları da durmadı ve sönmedi. Bizim dileğimiz ülkemiz mutlu insanların ülkesi olsun.” İfadelerine yer verdi. Duruşmanın bir bölümünün izlenimini aktaran CHP Milletvekili Tufan Köse, “Bizde içerideki sanıklar işin asıl faallerinden ziyade asıl faallerin provakatörlerin organize ettiği işe sonradan katılan şahıslara benziyor. Hiç kimse yaptığı eylemi sahiplenmiyor. Yürüyüş ötesinde bir şey bilmediklerini söylüyorlar, işin asıl failleri burada değil.” İfadelerini kullandı. İddianamenin okunması ile başlayan mahkeme süreci sanıkların ifadelerinin alınması ile devam ederken 9 Şubata ertelendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN