• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Mahalleliler Koşabiliyorken Koş‘ta Mahalleliler Yarıştı.

13 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
230 defa okundu.

Mahalleliler Koşabiliyorken Koş‘ta Mahalleliler Yarıştı.

Koşabiliyorken koş projesi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bahçelievler, Yenice, Bağbaşı, Nasuhdede, Medrese ve Aşıkpaşa mahallerinin katıldığı “Mahalleler Yarışıyor” etkinliği düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanlığı tarafından sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, lisanslı sporcu ve kulüp sayısının arttırılması, çocuk ve gençlerin spora teşvik edilmesi, her yaştaki vatandaşımızın sağlıklı bir yaşam için beden eğitimi ve spor faaliyetlerine katılması amacıyla hayata geçirilen “Koşabiliyorken Koş Projesi” kapsamında bir takım etkinlikler düzenleniyor.

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi  tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün örnek çalışmalarıyla 7’den 77’ye halkımıza spor yapma imkanı veren ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi yeni dönem çalışmaları devam ediyor. İlk senesinde beklentilerin çok üzerinde bir ilgi ile karşılanan ve birçok projeye ilham kaynağı olan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi, bu sene de faaliyetlerine tüm hızıyla devam edecek.

‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ile her il ve ilçede belirlenen koordinatörler sorumluluğunda Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin yanı sıra, yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait açık ve kapalı alanlar kullanılarak, her yaş kategorisinden vatandaşlarımıza ücretsiz spor yapma imkanı sağlanıyor. Proje kapsamında engelli vatandaşlarımız özgürce spor yapabilmenin mutluluğunu hissetti. Katılımcılar, spor yapabilmek için kendilerine sağlanan her türlü imkandan ücretsiz faydalandılar.

Koşabiliyorken koş projesi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak mahalleler yarışıyor etkinliği düzenlendi.

Ahi Stadyumunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan yarışma öncesi bütün mahalle sakinlerine başarılar dilemesinin arından İl müdürlüğü antrenörleri tarafından düzenlenen etkinlikte Bahçelievler, Yenice, Bağbaşı, Nasuhdede, Medrese ve Aşıkpaşa Mahallesinden katılan kadın sporseverler kıyasıya mücadele etti. Ahi Stadyumun kurulan parkurda sololov, parmak ucu, alt üst geçişleri, sağlık topu taşıması ve son olarak pen altı atışlarının ardında mahallerin galibi Bahçelievler Mahallesi oldu.

Kupasını ve hediyesini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Rifat Beyazit tarafından verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN