Maçın Yorumu

23 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
736 defa okundu.
Maçın Yorumu

Yönetim Başarılı olmak istiyor tabi ki hoca da başarılı olmak istiyor. Yönetim acemi ve içinde kulüp yönetimi hakkında tek tecrübeli Sportif direktör Salih Eken gerisi bu işe yabancı. Transfer geç kalındı takım oturmadı bunlar bahane. 1 ağustostan beri hiç mi hazırlık maçı yapılmaz arkadaş… Diyeceksiniz kadro 15 ağustos da tamamlandı. Kardeşim Peki 1 ile 15 Ağustos arasında kiminle çalıştınız kiminle idman yaptınız. Bu teknik ekibin eksikliği. Teknik ekibi hazırlık maçları konusunda yönlendirme yapılmaması veya gerekli uyarılarda bulunulmaması. Kimin hatası varsa alınsın üstüne hatalardan ders çıkarılsın.

Gelelim Kupa maçına. Maç genel olarak bakar isek takım olgusu oluşmamış bir takım vardı. Mücadele eden bir takım vardı fakat mücadele ve hırstan uzak bir forvet oyuncusu vardı. Forvet oyuncumuz orta saha da gezinti içinde. Aksaray stoperleri rahat bir maç oynadılar. Sanki hazırlık maçı gibiydi. İkinci devrenin başında takım ileride basmaya başlayınca iyi dedim fakat devamı gelmeyen baskı bitince geride kurulan defans ile iyice yaslanan bir takım olduk kendi sahamızda. Teknik ekip oyunu okumakta sınıfta kaldı. Neden mi takım Yeni oluştu değil mi o zaman bu maçı uzatmaya götürmemek için mücadeleyi artıracak hamleler yapması gerekirken aksine bek değişikliği (sakatlığı varsa bir şey diyemem) orta saha değişikliği yapıyorsan kusura bakma takımın gole ihtiyacı varken sahada gezinti içindeki forvetin yerine gol krallığın da ikinci olmuş oyuncunuz vardı ya hocam almayı mı unuttunuz? Bir diğer değişilik hatası da bana göre 1998 kuralı için kullandığımız Emre Aslandı. Maçın uzatmaya gitme durumunu düşünerek onu maçın ilk beş dakikasında kullanıp uzatmalarda sıkıntı yaşamamasaydık. Emre tecrübesiz ilk defa böyle stresli bir maça çıktı çok zorlandı bu hatalıydı bana göre. Teknik ekip İlk maç İlk heyecan transferleri Yeni tamamladınız onu da anlıyoruz. Oyunu okumaya gelince orda duracaksınız kardeşim uzatmaya gitmesini istemeyen teknik ekip oyuna golcü alması gerekirken almıyorsan kondisyon olarak zayıf olduğunu bilmiyormuş gibi uzatmaya gitmesi için değişiklik yapıyorsan kusura bakma böyle gitmez. Bir ince detay daha sayın hocam Aksaray takımın kalecisi o kadar çok öne çıkıyordu ki… Bu nasıl göremezsiniz kalecinin çok öne çıktığını uzaktan şut atılması gerektiğini su molalarında oyuncularınıza söyleseydiniz. Şu pozisyon da bakın iyi analiz yapın Öyle ki ilk uzatma devresinin biriminin Son dakikalarında 10 numaralı oyuncumuz şeref tribünün oradan kale tarafındaki kaleye doğru giderken kaleci nerdeyse kendi kalesi ile orta sahanın tam ortasındaydı öyle böyle değil bu pozisyon kaleye topu gönderse inanın top elini kolunu sallayarak kaleye gider gol olurdu ve o gol morali ile Kırşehir Spor adeta devleşirdi. Kendine güveni gelir. Daha neler neler olurdu. Türkiye Kupasında turu gecen KIRŞEHIR Spor olurdu. Malesef elendik hem de geçen seneye göre daha kötü bir Aksarayspora kendi evimizde elendik. Teknik ekip Sanki deplasman takımı gibi kendi sahamızda top oynatmaya devam ederse zor günler bizi bekler. Cesaret her zaman olmalı. Oyuncularımızı tek tek yetenekli Umarım takım olgusu bir an önce oluşur fakat teknik ekip maç içinde iyi analiz yapmalı oyuncularda çevre kontrolünü iyi yapmalılar. Lige kadar en

az 7 maç yapmalı bu takım. Yönetim çok heyecanlı İnşallah bu heyecanlarını yitirmeden devam ederler fakat yönetime tecrübeli isimler katarak yönetimi genişletmeliler. Yoksa sıkıntı başlar. Şampiyonluk yolunda Kırşehir Sporumuza Başarılar diliyorum. Kırşehirspor sevgimiz, başarılı olma isteğimiz bu yorumları yapmamızı sağlıyor.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN