LALELER AÇMAYA BAŞLADI

5 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
242 defa okundu.
LALELER AÇMAYA BAŞLADI

 

ÇİÇEK DİKİMİ RESİM  (3)Park, Yeşil Alan ve Orta Refüjlerindeki Çiçekler Açmaya Başladı.

Kırşehir’i daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara ve yeşil alanlara Sonbaharda dikilen nergis, sümbül ve laleler baharın yüzünü göstermesiyle birlikte açmaya başladı.

Sonbaharda 217.000 adet lale soğanı, 430.000 adet hercai menekşe, 27.000 adet sümbül soğanı ve 33.000  adet nergis soğanı, 15.000 Çiğdem, 2.000  ters lale, 6.000 Süs soğanı toprakla buluşturulmuştu.

Şehrin sahip olduğu doğal güzellikleri ortaya çıkarmak, şehre oldukça güzel ve modern bir silüet kazandırmak amacıyla ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra çiçek dikimi de yapıldığını ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci; “ Parklarımız, orta refüjlerimiz ve diğer yeşil alanlarımız şehrin vitrinleri, görünen yüzleridir. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan bütün yerlerine bu çalışmaları yapıyoruz.

Yeşillendirme çalışmalarımız şehrimizin ihtiyaç duyduğu her yerde devam edecek. Şehrimizin her alanında, başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yeşil dokunun kaybolmaması ve büyüklerimizin bıraktığı bu mirası, bizlerin de yarınlara bırakabilmemiz için ağaçlandırma çalışmalarını önemsiyoruz.

Kırşehir için, daha yeşil bir çevre için sizlerin de bu çalışmaları desteklemenizi ve yeşil alanlarımızı korumanızı istiyoruz” dedi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN