Laleler Açmaya Başladı

29 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
385 defa okundu.

thumbnail_RESİM (2)

Park, Yeşil Alan ve Orta Refüjlerindeki Çiçekler Açmaya Başladı

Kırşehir’i daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklara ve yeşil alanlara Sonbaharda dikilen nergis, sümbül ve lale’ler baharın yüzünü göstermesiyle birlikte açmaya başladı.

Sonbaharda 230.000 adet lale soğanı, 400.000 adet hercai menekşe, toprakla buluşturulmuştu.

Şehrin sahip olduğu doğal güzellikleri ortaya çıkarmak, şehre oldukça güzel ve modern bir silüet kazandırmak amacıyla ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra çiçek dikimi de yapıldığını ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci; “ Parklarımız, orta refüjlerimiz ve diğer yeşil alanlarımız şehrin vitrinleri, görünen yüzleridir. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan bütün yerlerine bu çalışmaları yapıyoruz.

Yeşillendirme çalışmalarımız şehrimizin ihtiyaç duyduğu her yerde devam edecek. Şehrimizin her alanında, başınızı kaldırdığınızda gördüğünüz yeşil dokunun kaybolmaması ve büyüklerimizin bıraktığı bu mirası, bizlerin de yarınlara bırakabilmemiz için ağaçlandırma çalışmalarını önemsiyoruz.

Kırşehir için, daha yeşil bir çevre için sizlerin de bu çalışmaları desteklemenizi ve yeşil alanlarımızı korumanızı istiyoruz”

BELEDİYE BASIN BÜROSU

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN