KYK YURT BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

14 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
461 defa okundu.
KYK YURT BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

YURTKUR.avi_snapshot_00.35_2015.08.11_10.33.51-copy

Üniversite öğrencilerinin 11 Ağustos’ta başlayan yurt başvuruları 17 Ağustos Pazartesi günü sona erecek.

 

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bütün gözlerin çevrildiği Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan beklenen açıklama geldi.
2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 11 Ağustos Salı günü başlayan KYK yurt başvuruları devam ediyor.
Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) yapılan açıklamaya göre, üniversiteyi kazanan öğrenciler 11 Ağustos günü saat 00.00’dan itibaren yurt müracaatlarını yapmaya başladı.
KYK, yurt müracaatları www.kyk.gov.tr adresinden yapılıyor. Üniversite öğrencileri 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar internet üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilecekler. Öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belirtilen tarihler arasında www.kyk.gov.tr internet sitesinden yurt müracaatlarını kendilerinden istenilen bilgiler ışığında yapmaları gerekiyor.

Kırşehir Kervansaray Yurt Müdürü Faruk Şahin, Kırşehir’de 4 kız, 2 erkek yurt müdürlüğünün bulunduğunu hatırlatarak, toplam 5 bin 200 öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu’nun yurtlarında barınabileceğini açıkladı.
Kredi Yurtlar Kurumu olarak şehir merkezinde kiralık yerlerinin de bulunduğunu belirten Kırşehir Kervansaray Yurt Müdürü Faruk Şahin, “Yurt başvurusu, öğrenim katkı kredisi gibi başvuru yapacak öğrencilerimiz kyk.gov.tr internet sayfamızdan takip edecekler. Öğrencilerimiz yurt başvurularını, öğrenim kredisi ve burs başvurularını internetten bizzat yapabilecekler. Sonuçlar da en geç Ağustos ayının sonunda burs ya da öğrenim kredisi kazananlar, yurt hakkı kazananlar açıklanacak. İnternet sayfamızdan sonuçları öğrenilecek. Okula başlamadan da yurt hakkı elde eden öğrencilerimiz de kendi durumlarını görmüş olacaklar. Bu arada Ahi Evran Üniversitesi’ne gelen öğrencilerin yüzde 45’inin barınma ihtiyacının karşılandığını belirtmek isterim.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN