“Kuzey Irak’taki gayrimeşru referandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor”

23 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
526 defa okundu.
“Kuzey Irak’taki gayrimeşru referandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor”

“Kuzey Irak’taki gayrimeşru referandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Irak’ta Referandumu Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) 25 Eylül’de yapmayı planladığı referandumla ilgili, “Kuzey Irak’taki gayrimeşru referandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor. Irak’ın toprak bütünlüğü, milletimizin, devletimizin hassasiyetidir. Bu toprakların Ahileri olarak devletimizin arkasında dimdik duruyoruz. Meclisimizin bugün bu yönde alacağı kararların sonuna kadar arkasındayız ve destekçisiyiz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu:
– “Kuzey Irak’taki gayrimeşru referandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor. Irak’ın toprak bütünlüğü, milletimizin, devletimizin hassasiyetidir. Bu toprakların Ahileri olarak devletimizin arkasında dimdik duruyoruz. Meclisimizin bugün bu yönde alacağı kararların sonuna kadar arkasındayız ve destekçisiyiz”
– “Ülke olarak birliğe ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birini yaşıyoruz. Bir olacağız, beraber olacağız, çok çalışmaya devam edeceğiz. Rahmetli Neşet Ertaş ne diyordu, ‘aşk ile çalışan yorulmaz.’ Bugünün Ahileri aşk ile çalışmaya devam edeceğiz”

Hisarcıklıoğlu, Cacabey Meydanı’nda düzenlenen 30. Ahilik Haftası Kutlama Programı’nda yaptığı konuşmada, Anadolu Ahiliğinin kurucusu Ahi Evran-ı Veli’nin, büyük üstat Neşet Ertaş’ın ve nice dervişlerin topraklarında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Ahilik Haftası kutlamalarının hayırlı olmasını diledi. Kutlama programında kendilerini yalnız bırakmayan Başbakan Binali Yıldırım’a da teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak Kırşehir’e her zaman destek verdiklerini, Ahi Evran Külliyesi’ne en fazla katkı yapanlardan olduklarını aktararak, 500 öğrenci kapasiteli yurdun yapımını gerçekleştireceklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Ahiliğin, vatan sevgisi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Ahilik, vatan sevgisidir. 8 günlük ömre 9 günlük rızkı katma anlayışıdır. Ahi, kendisi siftah ettikten sonra komşusunun da siftah etmesini sağlayan kişidir. Kimi milletler için üzerinde yaşadıkları yerler sadece toprak parçasıdır. Bizim yurdumuz Anadolu, bu toprağın adı değil, bu topraktaki ruhun adıdır. Ahi Evran’ın öncülüğünde kurulan Ahilik, Selçuklu’nun mayasıdır, Osmanlı İmparatorluğu’nun çekirdeğidir, Cumhuriyet döneminin ve toplumsal yapımızın sarsılmaz muhafızıdır. Bin yıl öncesinden bugüne uzanan Ahilik, bugün de yarın da Türkiye’nin manevi muhafızı olmaya devam edecektir. Bu ruh, 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir. Hain darbe girişiminde sokağa ilk çıkanlar, darbeye direnenler bugünün Ahileri olmuşlardır. Bizim duruşumuz belli. Bizim için vatan deyince, millet deyince akan sular durur.”

Türkiye’nin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu dönemlerden geçtiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

“Kuzey Irak’taki gayri meşrureferandum konusu bütün dünyayı rahatsız ediyor. Irak’ın toprak bütünlüğü, milletimizin, devletimizin hassasiyetidir. Bu toprakların Ahileri olarak devletimizin arkasında dimdik duruyoruz. Meclisimizin bugün bu yönde alacağı kararların sonuna kadar arkasındayız ve destekçisiyiz. Ülke olarak birliğe ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birini yaşıyoruz. Bir olacağız, beraber olacağız, çok çalışmaya devam edeceğiz. Rahmetli Neşet Ertaş ne diyordu, ‘aşk ile çalışan yorulmaz.’ Bugünün Ahileri aşk ile çalışmaya devam edeceğiz. Ahilik Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Programda, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdulkadir Akgül de birer konuşma yaptı.

AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On