Kuyumcular Satış İçin Düğün Sezonunu Bekliyor

18 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Kuyumcular Satış İçin Düğün Sezonunu Bekliyor

Türkiye genelinde altın satışında durgunluk yaşanıyor. Amerika ve İran arasından yaşanan problemler sonucu yükselen altın fiyatları satışlarda durgunluk yaşattı. Kuyumcu esnaflarının umudu ise yaz mevsiminin ve buna bağlı olarak düğün sezonunun başlaması.

‘Yaşanılan durgunluğun sebebi Fiyatların Yüksek Olması’

Altın satışı ile ilgili bilgi veren Kuyumcu Abdullah Çavuşmirza, “Altın fiyatlarında herhangi bir artış devam ediyor. Ama piyasa şu anda durgun, alışveriş yok. Durgunluğun nedeni ise yükselen altın fiyatlarıdır. Durgunluk sadece Şanlıurfa ile sınırlı değil, ülke genelinde altın alış ve satışında bir durgunluk yaşanıyor. Bunun yanında sadece bizim sektörde değil bütün sektörlerde bir durgunluk var.” dedi.

Bizim düğün mevsimlerimiz genellikle Haziran ayında başlıyor. Mahsul toplanıp vatandaşın eline para geçtiği zaman düğünler yapılmaya başlanıyor. Özellikle mevsimlik işçiler işe gittikleri için işlerimizde bir durgunluk söz konusudur. Mevsimlik işçiler memlekete döndüğü zaman, işlerimizde bir nebze de olsa açılma olacaktır. Biz iş yapmak için 6’ıncı ayı bekliyoruz.” diye konuştu.

Haber Sümeyye Şahin

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com