Kütüphane Haftası Kutlandı

30 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
302 defa okundu.

DSCF2099

“Ülkemizin Kalkınmasının Sürdürülebilirliğinin ve Modern Anlamda Gelişimini Tamamlayabilmesinin Ancak Eğitimli İnsan Gücüyle Mümkün Olabilecektir.

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Kaman Halk Kütüphanesi’nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bu yıl 53.sinin kutlandığı programa  Kaman Kaymakamı  Murat Girgin, Garnizon Komutanı Mert Fırat Fidancı, Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar,   kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve kitapseverler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaman Halk Kütüphanesi Müdürü Ayhan Apaydın yaptı. Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kitap ve Kütüphane ile ilgili yazı ve şiirler okundu. Kırşehir Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Recai Yağmur’un Kitap ve Kütüphane konulu konferansın ardından müzik dinletisi yapıldı. Kaymakamımız Murat Girgin tarafından konuşmacı olarak katılan Tarih Öğretmeni Recai Yağmur’a Plaket verilirken, bu yıl içerisinde en çok kitap okuyan bay ve bayan büyükler ile küçük yaştaki okuyuculara hediyeleri verildi. Çocuk Kategorisinde Zeynep Öz, Kerim Özdemir, Şevval Elif Pekel, Yetişkin Kategorisinde Neslihan Tekinarslan, İpek Keskin, Tevfik Can Şahin ödüllerini Kaman Kaymakamı Murat Girgin tarafından aldı.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin konuşmasında “Ülkemizin kalkınmasının sürdürülebilirliğinin ve modern anlamda gelişimini tamamlayabilmesinin ancak eğitimli insan gücüyle mümkün olabilecektir. Eğitimli, yetişmiş insan kaynaklarının çeşitlendirilmesinde eğitim ve öğretimin vazgeçilmez aracı da kitaptır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, halkımızın bilgi ve birikimlerinin artmasında ve bilinçli birer vatandaş olmaları konusunda kitap okuma ve kütüphanelerin çok önemli bir yeri vardır. Çocuklarımızın ilgisini dağıtacak çok uğraş var günümüzde. Çocuklarımızı bilgisayar, telefon, internet, televizyon gibi araçlarla oluşturulan sanal bir dünyadan arındırıp okumaya sevk etmek için veliler, öğretmenler ve idareciler olarak çok gayret etmeliyiz” dedi.
Program sergi salonunda öğrenciler tarafından yapılan kitap, kütüphane konulu resim ve TÜBİTAK yayınlarından oluşan kitap sergisi ve ikramların ardından program son buldu.

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN