KUTSAL YOLCULUK BAŞLADI

5 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.
KUTSAL YOLCULUK BAŞLADI

kirsehirli_haci_adaylari_kutsal_topraklara_yolcu_edildi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015 yılı hac organizasyonu ile Kırşehir’den yola çıkan 94 hacı adayının kutsal yolculuğu başladı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2015 yılı hac organizasyonu ile Kırşehir’den 94 hacı adayı, kutsal topraklara ilahiler ve dualar eşliğinde gönderildi.

Kutsal yolculuk için geçtiğimiz cuma gecesi yatsı namazından sonra, Cacabey Camisi’nde uğurlama programı gerçekleştirildi. Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu’nun yaptığı konuşmadan sonra dualar ve ilahilerin ardından hacı adayları, yakınlarıyla helalleşerek yola çıktı.

Hac kafilesi, cumartesi günü saat 06.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Cidde’ye hareket etti. Oradan da Mekke’ye geçen Hacı adayları Hac görevlerini tamamladıktan sonra 12 Ekim 2015 Pazartesi günü geri dönüş yapacak. Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu’nun başkanlığını yaptığı kafilede din görevlisi olarak, Mamuriyetil Hamidiye Camisi İmam Hatibi Muhammed Emin Varlı, Akçakent Yeşildere Köyü Camisi İmam Hatibi Ömer Dursun, ve Kur’ân kursu öğreticisi Saliha Çelik görev alıyor.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN