Kutlu Doğum Haftası Sınavı

17 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
219 defa okundu.
Kutlu Doğum Haftası Sınavı

31837

Kutlu Doğum Haftası Ödüllü Sınavı, 29 Mart 2017 Çarşamba Günü Saat 10.00’da Yapılacak

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Kur’an Kursu öğreticileri tarafından çeşitli faaliyetler düzenlenecek. Kutlu Doğum Haftası Ödüllü Sınavı, 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da Kırşehir genelindeki tüm okullarda yapılacak.

AYET METNİ (ARAPÇA METİN) EZBERLEME YARIŞMASI
Gençlere dinin samimiyetle yaşanması gerektiği bilincinin kazandırılması ve kutlu doğum programları çerçevesinde Hz. Muhammed’in (sav) daha iyi tanınması ve tanıtılması amaçlanmaktadır. Yarışmanın konusu, Peygamber Efendimiz ile ilgili ayet metni ezberleme.
İmam hatip ortaokulu öğrencilerinin kendi arasında, Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin kendi arasında düzenlenecektir.
Katılım şartları: Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesinde öğrenci olmak. İmam hatip ortaokullarında 50 ayet, imam hatip liselerinde 70 ayet üzerinden ezberleme yarışması yapılacaktır. İmam hatip ortaokullarında en az 40 ayet metni ezberlenecektir. İmam hatip liselerinde en az 60 ayet metni ezberlenecektir. Fazladan ezberlenecek ayet sayısı ekstra puan getirecektir. Ayet metinleri müdürlüğümüzün https://kirsehir.meb.gov.tr internet adresinden temin edilecektir.
Ödüller: 1. Cumhuriyet altını, 2. Büyük çeyrek, 3. Büyük çeyrek
HADİS-İ ŞERİF EZBERLEME (TÜRKÇE) YARIŞMASI
Merkez ve merkeze bağlı ilkokulların 4.sınıfları, ortaokullar-imam hatip ortaokullarının (5.6.7.8.) Sınıfları ile liseler ve imam hatip liselerinin (9.10.11.12.) sınıfları katılacaktır. Her okul mutlaka yarışmaya katılacaktır. İlkokul 4.sınıflarda 40 hadis, ortaokullarda 80 hadis, liselerde ise 120 hadis üzerinden ezberleme yarışması yapılacaktır. 4. sınıflar en az 30 hadis, ortaokullar en az 50 hadis, liseler en az 60 hadis ezberleyeceklerdir.
Ödüller: 1.esere Cumhuriyet altını, 2.esere Büyük çeyrek, 3.esere Büyük çeyrek
HADİS-İ ŞERİF METNİ (ARAPÇA-TÜRKÇE) EZBERLEME YARIŞMASI
İl geneli imam hatip ortaokulu öğrencilerinin kendi arasında, il geneli Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin kendi arasında düzenlenecektir. Her okul mutlaka yarışmaya katılacaktır. İmam hatip ortaokullarında 40 hadis, imam hatip lisesinde 120 hadis üzerinden ezberleme yarışması yapılacaktır. İmam hatip ortaokullarında en az 30 hadis Arapça ve Türkçe metni ile ezberlenecektir. İmam hatip liselerinde en az 75 hadis Arapça ve Türkçe metni ile ezberlenecektir.
Ödüller: 1. Umre, 2. Gremse altın, 3. Cumhuriyet altını
KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI
“Peygambere Duyulan Özlem” konusunda yazı yazılacaktır. İl geneli ortaokul ve imam hatip ortaokulu (5.6.7.8.) sınıf öğrencileri katılacaktır. Peygambere duyulan özlem teması işlenecek. Her okul mutlaka yarışmaya katılacaktır. Eserler bilgisayar ortamında yazılacak. Eserler ( mektup, deneme, vb.) Kompozisyon türlerinden yazılabilir. Yazı boyutu 12 punto olacak ve 2 sayfayı geçmeyecektir. Eserler kâğıt ortamında MEM’e gönderilecektir. Eserler hiç bir yarışmaya katılmamış ve hiçbir yerde yayınlanmamış olacak. Eserlerin sonunda sağ alt köşede öğrencinin adı soyadı, sınıfı, okulu yazılacaktır.
Ödüller: 1. Cumhuriyet altını, 2. Büyük çeyrek, 3. Küçük çeyrek
KUTLU DOĞUM HAFTASI NAAT-I ŞERİF OKUMA YARIŞMASI
Merkez ve merkeze bağlı ilkokulların 4.sınıfları, ortaokullar-imam hatip ortaokullarının (5. 6. 7. 8.) sınıfları ile liseler ve imam hatip liselerinin (9. 10. 11. 12.) sınıfları katılacaktır. Peygamberimizi öven naat-şerifler seçilecek. Her okul mutlaka yarışmaya katılacaktır. Önceki yarışmalarda dereceye giren öğrenciler farklı naatlarla yarışmaya katılacaktır. Her öğrenci için naat okuma süresi takriben 3 dakikadır. Naat-ı şerifler noksansız, ezbere okunacaktır. Okunan naat-ı şerife ilavede bulunma, tekrar veya yanlış okuma puan kaybına neden olacaktır. Naat-ı şerifler makul bir uzunlukta olmalıdır. Yarışmaya her öğrenci kendi belirlemiş olduğu fon müziği ile katılacaktır. Naat-ı şerif okuma sırası yarışma günü jüri üyelerinin gözetiminde kura ile belirlenecektir.
Ödüller: 1– Cumhuriyet altını, 2. Büyük çeyrek, 3. Büyük çeyrek
ŞİİR YAZMA YARIŞMASI
“Peygamber Sevgisi” anlatılacak. İl geneli liseler ve Anadolu imam hatip liseleri (9.10.11.12.) sınıfları katılacaktır. Peygamber sevgisi teması işlenecek. Her okul mutlaka yarışmaya katılacaktır. Eserler bilgisayar ortamında yazılacak. Yazı boyutu 12 punto olacak ve 2 sayfayı geçmeyecektir. Eserler kâğıt ortamında MEM’e gönderilecektir. Eserler hiç bir yarışmaya katılmamış ve hiç bir yerde yayınlanmamış olacak.
Ödüller: 1. Umre, 2. Gremse altın, 3. Cumhuriyet altını
HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On