KUŞ’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
424 defa okundu.
KUŞ’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

13339707_924729914316512_7176911569788541869_nKamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Alpaslan Kuş Ramazan Ayı Mesajı Yayınladı

Op. Dr. Alpaslan Kuş Ramazan Ayı Mesajı Yayınladı. Yayınladığı mesajda;” Ramazan, oruçla ve her türlü manevi hikmetle nefislerimizi terbiye edeceğimiz, kulluk vazifelerimizi yerine getirerek ruhlarımızı temizleyeceğimiz en mübarek aydır.

Müslümanlar arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın da artmasına vesile olan ramazan ayı, önü rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden azat olan bolluk ve bereket ayıdır. Bu ayda yapılan ibadetler, kılınan namazlar ve okunan Kur’an-ı Kerimlerin önemi bir kat daha artar.

Bu ayı fırsat bilinerek yapılan ibadetler, iftarlar, sahurlar toplumsal kaynaşmamız, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından da büyük önem taşımaktadır.

Mübarek günler vesilesiyle, yoksulları, kimsesizleri ve zorda olanları hatırlamak toplum olabilmenin en önemli göstergelerinden birisidir. Rabbim tüm ibadetlerimizi ve dualarımızı eksikleri ile birlikte kabul eder inşallah.

İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran ramazanın şehrimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN