KUŞ CENNETİ SEYFE GÖLÜNDE BAHAR ŞENLİĞİ

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
340 defa okundu.
KUŞ CENNETİ SEYFE GÖLÜNDE BAHAR ŞENLİĞİ

SEYFE GÖLÜ EKOLOJJİ DERNEK BAŞKANI ÖMER ÇETİNER, ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİNİ SEYFE DE YAPTIKLARINI SÖYLEDİ. (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Dünya Çevre Günü Nedeni İle Seyfe Gölü Tanıtım Merkezinde Etkinlik Düzenlendi

Seyfe Gölü Kuş Cennetine dikkat çekmek ve Dünya Çevre günü nedeni ile Seyfe Gölü Tanıtım Merkezinde etkinlik düzenlendi.
Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, kalabalık bir katılımın olduğu etkinliğin coşku içerisinde geçtiğini söyleyerek, çevreye ve doğaya ilgi duyan ve saygı gösteren insanlarımızın çokluğunun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Çetiner, dünyadaki sınırlı miktardaki doğal ortamlar küresel ısınmanın etkisi ile iyice azalmaya başladı. Alınacak önlemlerle kötü etkenlerin azalacağına ve doğanın korunacağına inandığını belirtti.
Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Çetiner, “Seyfe Gölü Kuş Cenneti de doğal ortamı ve yöremize kattığı değerlerle önemli bir çevresel etkendir. Buranın korunması için yapılan çalışmalar var bizler bu çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürülmesini ve yanlışlıkların düzeltilmesini istiyoruz” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bölgede uygulanan ÇATAK Projesi devamı ettirilmeli ve teşvik alanı üç bölüme ayrılarak göle yakın yerlerde teşvik oranı artırılmalı, Seyfe Gölü Havzasında ki tarım alanlarında daha az su kullanımı sağlayacak ürün çeşidi teşvik edilmeli, Derin kuyulardan ( Malya ve Eski doğanlı ) alınan su miktarı kontrol altında tutularak, havzadaki su seviyesine göre su verilmeli, daha az su sarfiyatı ve daha fazla verim için vahşi sulama sisteminin yerine, damlama sulama sistemi tanıtılmalı ve teşvik edilmeli, kalaba – Seyfe Pompaj Sulama Projesi hızlandırılarak Seyfe Gölü civarına su verilmeli.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN