Kuru Ciltler İçin Gül Sabunu Kullanılmalı

27 Aralık 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9408 defa okundu.
Kuru Ciltler İçin Gül Sabunu Kullanılmalı

Gül sabunu,her hangi bir kimyasal madde barındırmayan gül yapraklarının özünden ve yağından elde edilir. Bu nedenle cilde hiç bir zararı olmaz. Cildi kurutmaz ve yıpratmaz. Aksine güzel kokusu ile cildin enerjini en yüksek zirveye taşır diyen Kırşehir Ahi Çarşısı Esnafı Ali Ay gül sabununun faydalarını Gazetemiz muhabirine anlattı. Ay Konuşmasında şunların altını Çizdi; İçinde bulunan zararsız maddeler, gülün özünden gelen bitkisel maddeler ve elementler, cilt dokusunun yeniden onarılmasına katkıda bulunur. Özellikle yeni doğum yapan anne adaylarının cilt lekelerinden ve çeşitli hormonal sivilce ve benzeri alerji durumlarından arınması için yüzünü günde en az 2 kere gül sabunu ile yıkaması gerekir.

Yüzün bakımı doğumdan sonra, kimyasal madde barındırmayan, sabunlar ile sağlanmalıdır. İşte bunlardan bir tanesi gül sabunudur. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz bir sabun türüdür. Bebek gibi bir cilde sahip olmak için cildinize güzellik katan bakım kürlerinin neler olduğunu iyi analiz etmeniz gerekir. Çünkü cilt üzerine tavsiye edilen her sabun size iyi gelmeyebilir. Fakat gül sabununda herhangi bir kimyasala rastlanmadığından bunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Gül Sabunun Mucizevi Faydaları ve Kullanım Tavsiyeleri

Ay, Gül sabununun içinde esansiyel yağlar bulunur. Bununla beraber içine konulan saf zeytin yağı özü ve gliserin besleyiciliğini inanılmaz şekilde arttırmaya devam ediyor. Yüzün üzerinde olumlu etkilerini saymakla bitiremeyiz. Lekeli ciltler için etkili bir ilaç olan bu sabun 2 ay süre ile düzenli yıkanan yüzde,lekelerin %70 ‘nin azalmasına katkıda bulunuyor. Bu konuda aceleci olmamanız ve sabırlı davranmanız gerekir. Yüzün sabah uyanırken ve gece uykusuna geçmeden temizlenmesi ,daha etkili olur. Sabahları gül sabunu ile yıkanan cilt,ölü hücreleri dışa atar ve bakterinin azalmasını sağlar. Deriye nüfus eden siyahımsı akneler ve yağ bezeleri yavaş yavaş azalmaya başlar. Havlu kullanımında ise,havlunun doğru seçim olması ve cilde baskı uygulamadan ,yüzün kurutulması gerekir. Yüz hassas olduğundan, sert baskılara dayanamayabilir ve çeşitli reaksiyonların ve alerjilerin oluşumuna zemin hazırlayabilir. Bu nedenle sabun kullanımı ne kadar önemli ise havlu tercihi de bir o kadar önem taşımaktadır.

– Gül sabunu cildi dipte temizler ve her türlü yaraları iyileştirir.
– Doğum öncesi ve sonrası oluşan lekelerde,güneş ışınlarına maruz kalmış lekelrde,çeşitli yanıklarda tedavi edici özelliğe sahiptir.
– Ergenlik sivilcelerinde daha çabuk iyileşme gösterir.
– Kuru ciltlerin yağ ve dengesini en iyi şekilde eşitler.
– Yağ bezelerinin küçülmesine yardımcı olur.
– Cildin doğal yöntemlerle oksijen almasını sağlar.
– Cildin tıkanık bölgelerinin açılmasına katkıda bulunur.
– Cilde inanılmaz yumuşaklık verir.
– Cildin yaşlanmasını engeller.
– Cilde yaşama sevinci verir ve daha iyi beslenmesine katkıda bulunur. Kısacası gül sabunu cilt için en çoktercih edilensabunlar arasında yerini almaktadır.

(Haber Ufak Tufan Doğan)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN