Kurbanlık Hayvanlarını Pazara Çıkarmaya Hazırlanıyor

24 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
521 defa okundu.
Kurbanlık Hayvanlarını Pazara Çıkarmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan ilimizde, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala üreticiler;

Kurbanlık Hayvanlarını Pazara Çıkarmaya Hazırlanıyor

Uzun ve zahmetli bir sürecin ardından hayvanlarını kesime yetiştiren besiciler, emeklerinin karşılığını alabilmek umuduyla İlimizde bulunan canlı hayvan pazarına çıkarmaya hazırlanıyor. Hayvanlarını satmak için şimdiden heyecanlı bekleyiş içine giren besicilerin yanı sıra, fiyatlar konusunda bilgi edinmek isteyen vatandaşların ise meraklı bekleyişi devam ediyor.

E-DEVLET ÜZERİNDEN KULAK KÜPELERİNDE, YAŞINI VE GELDİĞİ İLİ KONTROL EDEBİLECEKLER

Kırşehir Tarım İl Müdürlüğünden edinilen Bilgiye göre, “Hayvan pazarı şuan açık olmakla birlikte sadece çok az sayıda yerli üreticilerimiz kurbanlık amaçlı büyükbaş ve küçükbaş hayvan getirmektedir. İl dışı kurbanlık büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar pazara kurban bayramına 15 gün kala giriş yapmaktadır. Henüz il dışından kurbanlık girişi başlamamış ve yerli üreticimizde tam olarak kurbanlık satışına başlamamıştır. Dişli kurbanlık satışı yasak olup, vatandaşlarımız e-devlet üzerinden kulak küpelerinde yaşını ve geldiği ili kontrol edebileceklerdir. İlimize il dışından gelen kurbanlık hayvanlar sağlık raporları ile pazara giriş yapmakta ve yine hayvan pazarında görevli Veteriner Hekimlerce genel sağlık kontrolü yapılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

SON 15 GÜN KALA PAZARDA YERLERİNİ ALACAKLAR

Bu yıl büyük bir talep beklediklerini söyleyen Besiciler ise, “Besicilerimiz uzun süre ve büyük emeklerle hayvanlarını yetiştiriyor, emeklerinin karşılığını almak için bugünleri bekliyor. Umarım bu yıl üreticilerin yüzünün güldüğü bir sezon olur. Vatandaşlarımız bütçelerine uygun kurbanlıkları bulabileceklerini düşünüyoruz. Daha hayvanlarımızı pazara çıkarmadık ama son 15 gün kala yoğunluğun daha da artmasıyla birlikte bizde bizlerde pazarda ki yerimizi almaya başlayacağız” dediler.

KURBANLIK FİYATLARINDAKİ ARTAN DÖVİZ KURU NEDENİYLE MALİYETİ YÜKSELEN YEM VE YAKIT FİYATLARI ETKİLİ OLDU

Dini bayramların ikincisi olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Müslümanlar için hac mevsiminin de içinde barındırdığı Kurban Bayramı 21 Ağustos 2018 Salı günü idrak edilecek. Vatandaşlar kurbanlıklarını şimdiden araştırırken, Kurban kesecek vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş kurban fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. 2018 kurbanlık fiyatları hem büyükbaş hem de küçükbaş kurban fiyatlarının açıklanan bedeli ise, ortalama 1,000 TL olurken büyükbaş kurbanın fiyatı ortalama 7000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Uzmanlar 2018 kurbanlık fiyatlarındaki bu artan döviz kuru nedeniyle maliyeti yükselen yem ve yakıt fiyatlarının olduğunu dile getirmekte.

DİYANETİN AÇIKLADIĞI VEKÂLET KURBAN BEDELİ İSE…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2018 yılı Diyanet vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On