‘Kurban’ İkramiyesi Emeklilerin Yüzünü Güldürdü!

10 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
168 defa okundu.
 ‘Kurban’ İkramiyesi Emeklilerin Yüzünü Güldürdü!

Kurban Bayramı İkramiyelerinin akıbetini merak eden Kırşehirli Emekliler, bekledikleri haberin gelmesiyle yüzleri güldü.

 ‘Kurban’ İkramiyesi Emeklilerin Yüzünü Güldürdü!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca emeklinin beklediği ‘Kurban Bayramı’ ikramiyelerinin bayramdan önce 16-17 Ağustos’ta ödeneceğini açıklaması emeklilerin yüzünü güldürdü. Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’nin bütün ilinde merakla bekleyen emeklilerin yüzü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamalarıyla güldü.

BU TARİHTE EMEKLİNİN HESABINDA

Ramazan bayramı öncesi bin liralık ikramiyeleri hesaplarına yatan emekliler bu kez ise Kurban Bayramı’nda verilecek ikramiyeyi merakla bekliyordu. Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’de milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikramiyelerinin emeklilerin hesaplarına ne zaman yatırılacağını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Selçuk, Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos’ta ödeneceğini bildirdi. Selçuk, “Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos’ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak” dedi. Bakan Zümrüt’ün açıklaması tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’deki emeklilerin de yüzünü güldürürken, emekliler ikramiye ödemesinde emeği geçen hükümet temsilcilerine teşekkür etti. Her bayram öncesi büyük bir umutla güzel bir haber bekleyen emekliler adına, Türkiye Emekliler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Musa Hangül, emeklilerin sevinçlerini gazetemize anlattı.

“ŞU ZOR GÜNLERİMİZDE BİZE CAN SUYU OLACAK”

İkramiye müjdesinin kendilerine can suyu gibi olduğunu dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Musa Hangül, “Son derece olumlu bir karar. Kurban Bayramı’nda da ikramiye almamız çok iyi oldu. Emekli için en büyük bayram hediyesidir, bu ikramiyeler. Biz bunu bir yılbaşı iki bayram olarak almak isterdik ama buna da şükretmek lazım. İnşallah ileride üçüncü ikramiyeyi de emeklilerimize sunarlar. Bayram üstü emeklilerimiz kurbanını, bayram şekerini alacak, torununu sevindirecek. Bu zor günlerde çok büyük katkı sunacak, mutlu bir bayram geçirmemizi sağlayacak. Bayram öncesi böyle bir ödeme bizlere can suyu olur, emekliler çoluğuna, çocuğuna harcama yapacak, bayram harçlığı verecek son derece güzel bir haber”

“EMEKLİ İKRAMİYESİ GEÇ KALINMIŞ BİR OLGU”

Emekli ikramiyesinin geç kalınmış bir olgu olduğunu anlatan Hangül, “İkramiye geç kalınmış bir olguydu ama buna da şükür diyoruz. Devletimize vermiş olduğu bu ikramiyeden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah bu ikramiye sadece bu süreçle sınırlı kalmaz ve devletimiz emeklilerimizi her zaman düşünür. Hükümetimizin vermiş olduğu bu müjdeyi emekliler olarak gayet olumlu karşılıyoruz. Bu çok güzel bir şey. Bu ikramiye bugüne kadar zaten beklediğimiz bir durumdu”

“EMEKLİ KONUT-KİRA DERDİNDEN KURTULMAK İSTİYOR”

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Hangül, emeklilerin konut ve kira derdinden kurtulmak istediğini belirtti. Hangül, “Türkiye gerçekten çok zor bir süreçten geçiyor, yani vatandaşlarımız da haklı fakat Güneydoğu olayları, Suriye olayları, dış güçlerin ekonomimize verdiği zararlar ülkemizin işlerini geciktirdi. Emekliler, Aldığı paralarla da geçinemiyorlar. Birçoğunun çocuğu tahsiline devam ediyor, birçoğu kira da. Emekli konut-kira derdinden kurtulmak istiyor”

“YEREL YÖNETİMLERİMİZ MÜJDE VERECEKTİR”

“Emekliler için TOKİ talebinde bulunduk ama hala bir gelişme yok. TOKİ Haberini bekliyor emeklilerimiz. Sayın Sarıeroğlu’nun açıklaması üzerine biz buradan talep toplamıştık. Arsa bildirimi yaptık, bu taleplerimiz hala olumlu sonuç almadı. İnşallah emeklilerimize ilerleyen süreçte bir müjde de TOKİ’den bekliyoruz”

 “ALDIĞIMIZ PARALAR O KADAR DA YÜKSEK DEĞİL, EV KİRALARI, FATURALAR ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR”

Emekli ikramiyelerinin emeklilere ilaç gibi geldiğini belirten Ali Sönmez, “Ramazan ve Kurban Bayramında verilmiş olan bu ikramiye emeklilerimiz için ilaç gibi geldi. Biz emekliler olarak çok ama çok mutlu olduk. 1000 lira bir emekli için çok önemli bir para. Tüketime mutlaka döner, bu da çarkı döndürür. Biz emekliler özellikle Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde çok zorlanıyoruz. Zaten aldığımız paralar o kadar da yüksek değil, ev kiraları, faturalar almış başını gidiyor. En azından bu emekli ikramiyesiyle bayram alışverişimizi yaparız, torunlarımıza harçlık veririz. Bu para sadece bize yaramaz, piyasayı da hareketlendirir” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN