Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararı Açıklandı

24 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
177 defa okundu.
Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararı Açıklandı

resized_e6655-687c0612kurbanKurban Bayramı yaklaşıyor. Kırşehir Müftü Vekili Bekir Ercan, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından bazı kararlar alındığını belirtti.

Müftü Vekili Bekir Ercan, Kurban Hizmetleri Komisyonu Başkanlığınca gerçekleştirilen toplantıda, halkın dini vecibelerini rahat şekilde yerine getirebilmeleri için bir dizi tedbir alındığını belirtti.
Kurbanlık Hayvan Alırken Dikkat Edilecek Hususlar
Vatandaşların kurbanlık alırken dikkatli olmaları gerektiğini belirten Müftü Vekili Bekir Ercan,Kurbanlıkların Dini ölçülere uygun olması, Sağlıklı, Besili Olması, Gebe Olmaması, Veteriner  sağlık raporunun bulunması, Aşı kaydı olması, Kulakların Küpeli olması, Büyükbaş hayvanların pasaportlarının bulunması, Küçükbaş hayvanların nakil belgelerinin olması, Kurbanlık hayvanların erkek olanlarının tercih edilmesi, Sığırların iki yaşını doldurmuş olması gerekiyor” dedi.
Kurban Kesim Yerleri
İl Müftülüğünce alınan kararlar doğrultusunda vatandaşların kurban kesim yerlerine uymalarını gerektiğini belirten Müftü Vekili Ercan,” Şehirlerde kesimhane ve kurban komisyonlarının belirlediği kesim yerlerinde kurban kesilmeyecektir. Köyler ve belirlenmiş kesim yeri bulunmayan yerlerde kendi bahçesinde kesilecek ve çevreye zarar verilmeyecektir. Cadde, sokak ve park gibi Kamu alanlarında kurban kesilmeyecektir.” diye konuştu.
Kesim Sonrası
Kurban Kesildikten sonra Halk ve Hayvan Sağlığı açısından Kan, Atıklar ve İç Organlar sokak ve caddelerde bırakılmayacak, evcil ve yabani hayvanlara verilmeyecek, çukura gömülerek imha edilecek.
Müftü Vekili Bekir Ercan, Üreticiler, satıcılar, kasaplar, kasap yardımcıları, Veteriner Hekimler, Muhtarlar, Belediye Zabıta Görevlileri, Vekâletle kurban kesim organizasyonu, Yapanlar, Diğer görevlilerince kurban olarak kesilen sığır cinsi hayvanların kulak ,küpe ve pasaportları 23 Eylül Cuma günü mesai saati bitimine kadar il veya ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teslim edileceğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On