Kurban Fiyatları Bu Yıl El Yakacak

9 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
350 defa okundu.
Kurban Fiyatları Bu Yıl El Yakacak

Kurban Fiyatları Bu Yıl El Yakacak

Kırşehir’de Kurban Bayramına sayılı günler kalırken, kurban fiyatlarında yüzde 10’luk bir zammın olacağı belirtildi. Besicilerin kurbanlık koçu bu yıl 1.500 liradan, büyükbaş kurbanlığı ise 9 bin ile 12 bin liradan satması bekleniyor.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Kırşehir’de Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken, kentteki çiftliklerde hazırlıklar başladı. Çiftçilerde büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık hayvanlara beslenmesinden, veteriner kontrolüne, uygun ortamından temizliklerine kadar özen gösteriliyor. Bayrama 1 ay kalan satış için görücüye çıkacak olan kurbanlıklar bu yıl da el yakacak.

YEM FİYATLARI BESİCİLERİ ZORLUYOR

Kurban fiyatlarında yüzde 10’luk bir zammın olacağı ifade edilirken, geçen yıl 1.250 lira olan kurbanlık koçun bu yıl 1.500 liradan, 9 bin liradan satılan büyükbaş kurbanlığı ise 12 bin liradan satılacağı öğrenildi. Besiciler, yapılan bu zammı yem fiyatlarının sürekli olarak artmasına bağlıyor.

ŞİMDİDEN KURBANLIK ALAN VAR

İlimiz Besicileri, Kurbanlık hayvanların iyi beslenmesi için hazırlıklara başladıklarını belirterek, “Hayvanlarımızı besiye çektik. Besi yemi ve arpa kırması vererek hayvanlarımızı besliyoruz. Bu yöntem daha iyi et verimi ve etin daha iyi kalitede olmasını sağlıyor. Şimdiden Kurbanlıklarımızın siparişlerinin alıyoruz. Beklentimiz bu yıl yüksek. İnşallah elimizdeki hayvanların hepsini satarız” dedi. Bu yıl tüm umutlarını kurbanlıklara bağladıklarını belirten Besiciler, bayramda dışarıdan yapılacak olan hayvan ithalatının durdurmasını istedi.

PİYASA ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI

Kırşehir’de kimi vatandaşların kurbanlarını şimdiden almaya başladığını ve piyasanın şekillenmeye başladığı belirten İlimiz Besicileri, Piyasanın geçen yıla göre ortalama yüzde 10’luk bir zam beklentisi içine girdiğini hayvanın beslenme maliyetlerinin geçen yıla göre arttığına dikkat çekti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On