KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI

14 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.
KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI

bilgiyrs

Kırşehir Müftülüğü tarafından Kur’an Kursları Arası Bilgi Yarışması yapıldı.

 

2015 Yaz Kur’an kursları arası bilgi yarışması Kırşehir Müftülüğü Konferans salonunda yapıldı. Programa İl Müftüsü Mehmet Şahin, Müftü Yardımcısı Şevket Karaca, İl vaizleri, Daire Personeli, Kur’an Kursu Öğreticileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. 31 Kur’an Kursundan öğrencinin katıldığı yarışmada öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları görüldü.

Jüri üyeliğini uzman vaiz Şevket Şimşek, Vaiz Nuran Demir, Özlem Önal Özger yaptı. Programa Mermerler Camii Müezzin-Kayyımı Vahdettin Çelik tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Daha sonra Müftü Mehmet Şahin bir açılış konuşması yaparak yapılan yarışmaya katılan bütün öğrencilere başarılar diledi.

Müftü Şahin konuşmasında ; “Kur’an’ı öğrenmeliyiz, anlamalıyız ve yaşamalıyız. Yarışmalar sadece birinci ikinciyi belirlemek değil kurslarımızda öğrendiklerinizi burada sergileyebilmektir.

Yapılan bu yarışmaya katılan ve cesaret gösteren bütün öğrencilerimiz bizler için çok değerlidir. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Ayrıca emeği geçen görevlilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından yarışmaya katılan öğrenciler yerlerini aldı ve yarışma başladı. Yarışma sonunda İmaret Camisinden yarışmaya katılan Eda Nur Kalender birinci, 1071 Sultan Alpaslan Camisinden Necati Arazlıoğlu ikinci ve Hüseyin Karahan camisinden Fatma Gülay üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere İl Müftü Yardımcısı Şevket Karaca ödüllerini verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN