KUR’AN KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI

2 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
349 defa okundu.
KUR’AN KURSLARININ AÇILIŞI YAPILDI

kurankursuacılıs2015

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılı Kur’an Kurslarının açılış programı yapıldı.

 

Kur’an kursları 2015-2016 Eğitim – Öğretim yılı açılış programı 1 Ekim Perşembe günü saat 11.00’de İl Müftülüğü konferans salonunda yapıldı.

Düzenlenen programa İl Müftüsü Mehmet Şahin, Müftü Yardımcısı Şevket Karaca, Hac ve Umre Şube Müdürü Bekir Murat, Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrenciler katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan açılış programında konuşan İl Müftüsü Mehmet Şahin, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti.

Müftü Şahin; “Yüce kitabımız nazil olmaya başladığı andan itibaren insanlığı okumaya; düşünmeye sevk eden Kur’an-ı Kerim, inancı ibadet ve ahlakla bütünleştirerek hayatımıza rehber olmakta, tüm insanlığı hak ve hakikate çağırmaktadır.

Nitekim Kerim kitabımız tüm insanlığa doğru yola kılavuzluk etmek, ümit vermek, huzur ve mutluluk kazandırmak üzere; öğüt, uyarı ve rahmet olarak gönderilmiştir. Kur’an-ı Kerim’in hikmet dolu mana ufkunda rahmet ve bereketi yakalamaya çalışmak, okumak, anlamak ve yaşamak, insanoğlunun dünya ve ahiret mutluluğunu kazanmasının ve kurtuluşa ermesinin yegâne yoludur. Kur’an-ı Kerim bunun için rahmettir ve şifadır.

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’de Kur’an okuyan ve hükümlerini öğrenenlerin faziletine dikkat çekerek, “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” buyurmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumu din konusunda aydınlatma görevi kapsamında Kur’an Kursu hizmeti sunmaktadır. Kur’an Kurslarımızda 2015-2016 eğitim-öğretim yılı öğrenci kayıtları halen devam etmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı Kur’an kurslarımızın, milletimiz memleketimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, öğrencilerimize ve öğreticilerimize başarılar dilerim.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN