KUR’AN KURSLARI BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

23 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
540 defa okundu.
KUR’AN KURSLARI BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

müftülük yarışma

Kırşehir Müftülüğü tarafından il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik bilgi yarışması düzenlendi.

 

İl ve İlçe Müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında okuyan öğrenciler arasında Temel Dini Bilgileri öğrenmeye teşvik etmek maksadıyla Dini Bilgiler dersinin işlevselliğini artırmak ve ihtiyaç odaklı Kur’an kurslarının tanıtımını yapmak amacıyla “Dini Bilgiler Yarışması” yapıldı. 21 Mayıs 2015 Perşembe günü İl Müftülüğünde yapılan yarışmaya Merkez ve ilçelerinde öğrenim gören öğrenciler katıldı. Bölge Yatılı Kur’an Kursu Salonunda yapılan yarışmada jüri üyesi olarak Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç , İl Vaizi İbrahim Özger görev aldı.

Yapılan yarışma sonunda bir değerlendirme konuşması yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin;”Kur’an Kurslarımız arasında yapılan bu yarışmaya katılıp dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışma sonunda Akpınar İlçe Müftülüğü Kur’an Kursu’ndan Rahime Uçar birinci, Mucur İlçe Müftülüğü’nden Gülsüm Yüksel ikinci, Merkez Nazmiye Gökbulut Kız Kur’an Kursu’ndan Hatice Elmalı üçüncü, Kaman İlçesi’nden Derya Şahin dördüncü, Akçakent İlçesi’nden Nazife Duran beşinci oldu.

Yarışmada birinciye bir adet cumhuriyet altını, ikinciye küçük altın diğer yarışmacılara ise Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitap hediye edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN