Kur Fiyatına Bağlı Olan Kâğıt Fiyatı Adeta Uçtu

19 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
Kur Fiyatına Bağlı Olan Kâğıt Fiyatı Adeta Uçtu

Türkiye’de kâğıt üretiminin olmaması ve dışardan gelen kâğıdın direk kur fiyatına bağlı olması nedeniyle Kırşehir başta olmak üzere birçok Yerel Basın zor günler yaşıyor.

Kur Fiyatına Bağlı Olan Kâğıt Fiyatı Adeta Uçtu

Kur fiyatı ile birlikte yarıdan fazla fiyatı artan Kâğıdın, Kırşehir başta olmak üzere birçok basın sektöründe yer alan Gazete sahiplerine zor günler yaşatıyor. Yaşanan zorlu süreci Gazetemize Anlatan Yerel Basın Mensupları, “geçtiğimiz gün akşam saatlerinde şöyle bir haber hızla yayıldı, Kâğıt fiyatlarının Ağustos ayından bu yana neredeyse yüzde yüz zamlanmasıyla devlet, 1920 yılından bu yana çıkan Resmi Gazete’yi kapatma kararı aldı. Resmi Gazete bundan böyle sadece dijital ortamda çıkacak deniliyordu. İki hafta önce Türkiye’de resmi ilan alan gazetelerin bağlı olduğu Basın İlan Kurumu yönetimi de, kâğıt fiyatlarındaki yüksek artış nedeniyle olağanüstü toplanmış ve çözüm yolları aramıştı. 4-5 ay önce 1000’lik kâğıdın topunu 50 TL’ye alıyorduk, bugün ise fiyatı 110 TL yani yüzde yüz onluk bir artış yaşandı. En büyük sebeplerinden biri Türkiye’de kâğıt üretiminin olmaması ve dışarıdan gelen kâğıdın direk kur fiyatına bağlı olması”

GAZETE BASIMINDAKİ KALIP VE BOYA FİYATLARI DA AYNI ŞEKİLDE YÜKSELDİ

“Bu artış yetmiyor gibi bazı kâğıt firmaları da hızlı dalgalanmalar sebebiyle kâğıdı 110 TL’ye bile satmıyor! Bunun yanı sıra gazete basımındaki kalıp ve boyada da maalesef fiyatlar aynı şekilde yükseldi. Durumdan anlayacağınız gibi şuan inanılmaz sıkıntılarla boğuşuyoruz. Abonelerimizin fiyatını yükseltirsek belki de vatandaşlar diyecek, her gün fırsatçıları eleştiriyorsunuz ama sizde hemen zam yaptınız. bu yüzden sadece sabrediyoruz. İleri de ne olur bilemeyiz ama Kırşehir’de uzun yılların gazetesi olarak herkes gibi mücadele ediyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah” dediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com