“Kültürümüzü Merak Eden Herkesi Bekliyoruz”

22 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
304 defa okundu.
“Kültürümüzü Merak Eden Herkesi Bekliyoruz”

Geleneksel Türk Sanatları bölümü derslerinde teorik olarak öğrencilere eğitim verdiklerini söyleyen Profesör Doktor Sema Aytigan, “Okulumuza Özel yetenek sınavıyla öğrenci alıyoruz” dedi ve ekledi,

“Kültürümüzü Merak Eden Herkesi Bekliyoruz”

İlimiz Kültürünü merak eden ve öğrenmek isteyen gençleri Geleneksel Türk Sanatları Bölümüne bekliyoruz diyen Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Profesör Doktor Sema Aytigan, “Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Öğrencileri, derslerde gördükleri teorik bilgileri uygulamalı derslerde pratiğe döküyor” dedi.

EL SANATLARI EĞİTİMİ VERİLİYOR

Öğrencilerimiz el sanatıyla halı dokuyorlar diyen Bölüm Başkanı Doktor Aytigan, “Şu anda Eğitim öğretimde faaliyet gösteren Fakültemizin iki bölümü var. Birisi geleneksel Türk sanatları, diğeri müzik bölümü. Geleneksel Türk sanatları bölümünde halı, kilim düz dokumaları ve el sanatları eğitimini veriyoruz. Öğrencilerimiz uygulamalı çalışmalarında El sanatlarıyla halı dokuyorlar. Yaptığımız tüm çalışmalar, Yüksek lisans öğrencilerimizin uygulamalı derslerde ürettikleri çalışmalar”

66 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

Sosyal bilimler enstitüsüne bağlı olarakta bir lisansüstü eğitim programımız var. Öğrencilerimiz uygulamalı derslerde üretim yapıyorlar. Her yıl öğrenci alıyoruz. Müzik bölümü yeni açıldığı için henüz 1. Sınıf öğrencilerimiz öğrenim görüyor. Geleneksel Türk sanatları bölümünde 32 öğrencimiz var. Toplam 66 öğrencimiz bu bölümde eğitim alıyor

“ÖĞRENMEK VE SANATÇI OLMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Bölümümüze ilgi duyan herkesi sınavlarımıza ve okullarımıza bekliyoruz diyen Aytigan, “Desen tasarımı ve temel sanat eğitimi çalışmalarımız var. Çoğunluklu tasarım ağırlıklı derslerimiz bulunuyor. Güzel Sanatlar lisemiz var. İlgi duyan, çalışmak isteyen, bu alanda kültürümüzü merak eden, öğrenmek ve sanatçı olmak isteyen öğrencilerimizi bekliyoruz. Okulumuza Özel yetenek sınavıyla öğrenci alıyoruz. Özel yetenek sınavımızda da taban puanımız 180. Web sayfamızdan da özel yetenek kılavuzumuzu ilan edeceğiz. Ağustos ayının sonunda sınavımızı gerçekleştireceğiz. Bölümümüze ilgi duyan herkesi sınavlarımıza ve okullarımıza bekliyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN