Kulislerde Yine İttifak Konusu…

12 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
439 defa okundu.
Kulislerde Yine İttifak Konusu…

Yerel seçimlerde İttifak konusu gündemin en sıcak maddesi olurken, İlimiz halkı 24 Haziran’da olduğu gibi AK Parti, MHP arasında yapılması konuşulan ittifaka nasıl bakıyor?

Kulislerde Yine İttifak Konusu…

2019’un Mart ayında yapılacak olan yerel seçim gün geçtikçe gündemin en sıcak maddelerinden biri olurken, 24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi kulislerde AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında ittifak konuşuluyor. AK Parti ile MHP arasında ittifak konusu kazanları kaynamaya devam ederken, bugün ilimizde bir otelin restoranında gerçekleşen ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirme toplantısında, İlimize gelen CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve  CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ise partilerinin her hangi bir parti ile şuan için ittifak söz konusu olmadığını söyledi.

İLİMİZ HALKI İTTİFAKA NASIL BAKIYOR?

Yerel seçim İttifak’ına sıcak bakanda var, olumsuz bakanda fakat tüm Kırşehir halkının tek bir temennisi var, o da kim gelirse gelsin, gelecek kişinin ilimizde keşmekeşe dönüşmüş trafik sorununa çözüm bulması….

Yerel seçimler için de iki partinin ittifakı bütün mecralarda dile getirilirken, en son açıklamayı ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptı. Çelik, ittifakla ilgili, “Cumhur İttifakı geçen dönemde büyük kazanımlar getirdi. Bundan sonra da kazanımlar getireceğinden şüphemiz yok. Cumhur İttifakı’na bağlılığımız devam ediyor. Bahçeli ile Erdoğan her an bir araya gelebilir. Somut bir karar yok, olabilir. Yerel seçimlerde nasıl bir mekanizmaya dönüşecek, bununla ilgili kararımız yok” ifadelerini kullandı. Çelik’in açıklamaları gündemde geniş bir yankı oluştururken, vatandaşlar arasında da yoğun bir şekilde konuşuluyor. Gündemi en sıcak haliyle takip eden ve kent halkının düşüncelerini sayfa sütunlarına taşıyan 40 Arena Gazetemiz, olarak, yerel seçim ittifakını vatandaşlarımıza sorduk. Kırşehir halkının bir kısmı AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki olası ittifaka olumlu bakarken, kimisi ise sıcak bakmadığını dile getirdi. Genel olarak ise belediyelerin çalışmalarından da memnun olmadıklarını söyledi. İşte Kırşehir halkının yerel seçimde ittifak görüşleri;

 “YEREL SEÇİMDE BİRÇOK BELEDİYE KAYBEDECEK”

Semih Turan, “Kırşehir’de AK Parti’nin belediyeyi alacağını düşünmüyorum. Alırsa da çok iyi bir aday çıkarması lazım. Ama bu da ne kadar mümkün bilemiyorum. Öncelikle partiler arasında ittifak olur yada olmaz, bunu ilerleyen süreçte göreceğiz, fakat öncelikli temennimiz gelecek kişinin kentimizdeki sorunları gidermesi. AK Parti çoğunluk sağlayabilmek ve bazı belediyeleri kaybetmemek için, 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi yine yerel seçimde de kaybetmemek için İttifak yoluna gidebilirler. Ama artık ilimizde bulunan bu yönetim, bu sistem değişmeli. Değişmesi için geç bile kalındı. Artık gerçekten Kırşehir halkı canından bezdi. Muhalefet kesimin çok iyi hazırlanarak bu gidişata bir dur demesi gerekiyor. Belediye seçimlerine kim aday olur orası şuan için meçhul ama ittifak olsada olmasada İlimizde değişim çanlarının yankılanması yadsınamaz bir gerçek” dedi.

 “YEREL SEÇİMDE İTTİFAK OLMAMALI”

Coşkun Sönmez, “AK Parti ile MHP daha önce ittifak yapmıştı, bence yerel seçim için yapılmamalı. İttifak olsa da olmasa da burada isimler değişir ama durum değişmez aynı devam eder. Bana göre ne ileri gider ne de geri gider. İlimiz çalışmalar var ama yetersiz. Özellikle de araçlarla trafik noktasında büyük sorunlar var. Otopark sayılarının artırılması gerekli. İlimizde birçok sorun varken, bu sorunlar tartışılmalı ve çözüm üretilmeli”

“GÜZEL BİR BİRLİKTELİK OLUR”

Mehmet Toker, “Tabi ki partiler arası ittifakta son sözleri liderler söyler, genel seçimlerdeki gibi yerel seçimlerde de ittifak konuşuluyor. Genel seçimlerde gördük, ülke için olumsuz bir sonuç olmadı, güzel bir birliktelik oluştu. Aynı şekildeki gibi İnşallah beklentilerimiz var tabi ki. Parklarımız özellikle haddinden fazla çöp kirliliği içerisinde. Trafik çok yoğun. Yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte trafik keşmekeş oldu. Kim gelirse gelsin, ilk olarak dar yolların genişletilmesi gerekli. Halkımız daha rahat bir şekilde şehir içinde dolaşabilir”

“İKİSİ DE MİLLETİN YANINDA OLAN PARTİLERİMİZ”

AK Parti’de Milliyetçi Hareket Partisi’de tamamen milletin yanında olan iki önemli partimizdir. Hedefleri olan bu iki partimizin başarılı olmasını tabi ki isteriz. Biz çok eski zamanları da gördük AK Parti hükümeti önemli işler yaptı. Evlerimizin önü asfalt, yollarımız asfalt yâda parke biz daha ne isteyelim. Düşmanlarımıza karşı da çok şükür dik duruyoruz, bize söz geçiremez oldular. Ekonomimiz kötü olmadığı halde kötü yapmaya çalışıyorlar ama tutmaz. AK Parti ve MHP’de birlikte olursa Türkiye için önemli olur, geleceğimiz daha güvenli olur. Hem Recep Tayyip Erdoğan’a hem de Devlet Bahçeli’ye bizlerin güveni sonsuz. İnşallah oluşacak bir birliktelik Kırşehir ve ülkemiz için olumlu sonuçlanır” diye konuştular.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN