Küçük Ahmet’ten Örnek Davranış

8 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
219 defa okundu.

thumbnail_halepmektup (5)

Harçlıklarıyla Aldığı Çikolataları Halepli Çocuklara Gönderdi

Kırşehir Valiliğince başlatılan Halep’e Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yardımlar arasında 2. Sınıf öğrencisi Ahmet Baran Şahbaz’ın harçlığından biriktirerek aldığı çikolata kutusundan bir de mektup çıktı.

Yardım tırlarının yola çıkarılması için Valilik önünde düzenlenen törende konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, kendi küçük, yüreği büyük Ahmet Baran Şahbaz’ın bu güzel hareketinin örnek bir davranış olduğunu söyledi.

Ahmet Baran Şahbaz’ın bu davranışının kendilerini duygulandırdığını belirten Vali Necati Şentürk, “Bugün, küçük yavrumuzun gönül zenginliğiyle karı karşıyayız. O, harçlığından biriktirdiği paralarla aldığı çikolataları Suriye’deki kardeşlerine gönderiyor. Annesinin gönderdiği diğer hediyelerin yanına harçlıklarını ve bir de mektup koymuş. Onun gücü bir kutu çikolataya yeter ama bu, dünyalara bedeldir. Bu çocuğumuza çok teşekkür ediyoruz. Diğer kardeşlerini unutmamış. ‘Suriyeli kardeşlerime’ diyerek başladığı mektubunda ‘Biz burada özgür ve rahat yiyip içerken siz orada belki yiyecek bulamıyorsunuz’ diye onlara çikolata gönderiyor. Bu cömertliği sebebiyle kendisine altın hediye ediyorum. Kendi küçük, yüreği büyük Ahmet Baran Şahbaz’ın bu güzel hareketi örnek bir davranıştır. Küçük Ahmet’in bu mektubunu AFAD görevlilerine teslim ettik, oraya gidince mektubu oradaki çocuklara okuyacaklar. Öyle hediyeler vardır ki, kendi küçüktür ama kıymeti çok büyüktür. Bu bir koli çikolata, dünyadaki bütün hediyelerden daha değerlidir. Halepli çocukların iç savaşta yaşadıklarından etkilenerek bu mektubu yazan Küçük Ahmet, mektubunun son satırına ‘Hayatınız bu çikolatalar gibi tatlı olsun’ cümlesini yazmış. Ahiler yurdunun evladına da bu cömertlik yakışırdı.” dedi.

Ahmet Baran da “Suriyeli kardeşlerime” diye başlayan mektubunu Vali Necati Şentürk’e okudu.

Mektupta, “Her gün orada bombalar patlıyor. Hiçbir şey bulamıyorsunuz. Siz bizim için kardeşsiniz. Ve ben buna çok üzülüyorum. Sizin de benim gibi Türkiye ve dünyadaki çocuklar gibi özgür ve mutlu yaşamanızı istiyorum. Ben burada bu yiyecekleri yerken sizin orada aç yaşıyor olmanıza üzülüyorum. Annemin size gönderdiği hediyelerin içinde benim de biriktirdiğim para ile aldığım bu çikolataları size gönderiyorum. İnşallah size bu mektubu birisi okur. Hayatınız bu çikolatalar gibi tatlı olsun.” sözlerine yer verilmektedir.

Daha sonra, Vali Necati Şentürk, Ahmet Baran Şahbaz’ın mektubunu, yardım tırlarıyla bölgeye gidecek AFAD görevlisine teslim ederek, Halepli çocuklara okunması talimatını verdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN