KTSO’da Ahika ile Birlikte İşbirliği Protokolü İmzalandı

30 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
831 defa okundu.
KTSO’da Ahika ile Birlikte İşbirliği Protokolü İmzalandı

KTSO’da Ahika ile Birlikte İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda & Türkiye Ticaret Odası ve Ahika ile Birlikte İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda & Türkiye Ticaret Odası ve Ahika ile Birlikte İşbirliği Protokolü imzaladı. 28 Haziran tarihinde saat 09:30 da düzenlenen programa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri Ahika Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem Emre, Tarım Uzmanı Ali Etik, Ticaret Geliştirme Uzmanı Bünyamin Onasya, Hollandalı İş Adamı Peter Den Elzen katıldılar.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen program ve imzalanan protokol için şunlar açıklamalar kaydedildi: “İşbirliği protokolünde amaç; iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmaktır.

Ticari ilişkileri güçlendirmek için imzalanacak protokolün hedefi ise, Türkiye ve Hollanda arasında köprü vazifesini üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelerek, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve bu sektördeki firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurulmasına öncülük etmektir. Bu protokolle Kırşehirli hemşerilerimizin ekonomik olarak memleketlerine yatırım yapmalarını teşvik edeceğiz.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amaçlarımızdan biri de Kırşehir ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımaktır. İmza altına alınan bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, İlimizin ihracatını üst seviyelere taşımak arzusundayız. Ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için taraflar Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Hollandalı firmalar arasında etkin bir iletişim sağlanmasını, Kırşehir ve Hollanda’da mevcut olan sektörel pazar bulunmasını, üyelerimiz ve Hollandalı firmaların farklı sektörler de ikili ekonomik işbirliklerinin artmasına katkı sağlayacak yeni eğitim programları ve araştırmalar geliştirmeleri ve uygulamaya konulmasına destek sağlanması amaçlanmaktadır.

Hollanda Türkiye Ticaret Odası Heyeti OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan,  Tek-Yön Hayvancılık Ltd. Şti. Müdür’ü Mustafa Savcı, Nur Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Yetkilisi Yakup Parlak ziyaret edilerek İşbirliği protokolü ve iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kapsamında yapılabilecek yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Düzenlenen organizasyona davetimiz üzerine katılan Hollanda Kraliyeti Büyükelçilik Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Sayın Derya Kaplan ‘a teşekkür ederiz.

Ayrıca Kırşehir Valisi İbrahim Akın ziyaret edilerek işbirliği protokolü hakkında bilgi verildi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN