KRİTİK ZİRVE GERÇEKLEŞTİ, KIRŞEHİR’E STRATEJİK YATIRIM

11 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
265 defa okundu.
KRİTİK ZİRVE GERÇEKLEŞTİ, KIRŞEHİR’E STRATEJİK YATIRIM

 

 IMG_1461

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli Kırşehir’de tarım ve hayvancılık sektörünün önde gelenleriyle birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik ile görüştü. Kırşehir için önemli yatırımları karara bağladılar.

 

İLk MÜJDE GELDİ

 

Yetkililerin yoğun bir dosya ile Bakanlığa çıkartma yaptığı toplantıda birçok kritik karar alındı. Toplantının ayrıntıları netleşmeye başlıyor!

 

Et Entegre İşleme Tesisi Kuruluyor, Kırşehir Besiciliğin Merkezi Oluyor

 

Halihazırda 100.000 civarında hayvana sahip olan Kırşehir Besiscilik sektörünün ülke genelinde IPARD’ın uygulamaya konulması ve yeni yapılan mandıralar ile yakın zamanda yıllık 300 bine yakın hayvan sahip olacağına dikkat çeken vekiller Kırşehir’de bir Entegre Et İşleme Tesisi’nin kurulması gerektiğini ifade ettiler. Bakan Çelik ile yapılan müzakereler sonucu mutabakata varıldı ve Sayın Çelik Kırşehir’e bir Et Entegre İşleme Tesisi’nin kurulması talimatını verdi. Bu karar 30 Milyon TL civarında bir yatırımın Kırşehir’e yapılacağı anlamına gelmektedir. Bu et entegre işleme tesisi et kesimi, parçalama ve işleme özelliklerinin tamamını içinde barındıracak.

 

Zirve sonrası yaptıkları açıklamada Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “Tarım ve hayvancılığın Kırşehir için ne kadar kritik olduğunun farkındayız. Bu yüzden çok hassas davranıyoruz. Kaynakarımızı ve potansiyelimizi en verimli şekilde kullanmak adına sıkı bir çalışma halindeyiz. Bugün Kırşehir’in önümüzdeki 50 yılını ilgilendiren çok ciddi kararlar aldık. Özellikle “Et Entegre İşleme Tesisi”nin kurulmasıyla Kırşehir’in besicilik konusunda Orta Anadolu’nun lokomotifi olacağı kanaatindeyiz. Kuracağımız bu tesise Aksaray, Nevşehir ve Kırıkkale’den yoğun bir talep olacağı kanaatindeyiz.” açıklamasını yaptılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN