KPSS başvuruları başladı

6 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
485 defa okundu.
KPSS başvuruları başladı

headline

Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları dün itibari ile başladı. KPSS’ye başvuru yapacak olanların, 21 Mayıs Perşembe gününe kadar başvurularının yapılması için süre tanındı.

2015 ÖABT yani Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınavı 12 temmuz tarihinde gerçekleşecek.

ÖSYM KPSS her sene binlerce kişinin memur olmak için hazırlandığı KPSS’na başvuru tarihi her yıl olduğu gibi bu yılda çok aranan bilgilerden. 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) başvurular, 6-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak.Bu yıl sadece 4 Yıllık Fakülte Mezunları sınava girebilecek.

ÖSYM’nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 4-5 Temmuz’da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

KPSS’ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek. Başvurular, ÖSYM merkezleri ve “www.osym.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek.

KPSS başvuruları ÖSYM sitesinde şu şekilde duyuruldu:

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacaktır.

2015-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2015-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

Sınava başvuru işlemleri, 6 Mayıs 2015 başlayacak, 21 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir. Başvurular, ÖSYM’nin belirlemiş olduğu başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

 

.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN