Köyünde Beslediği 5 İneğinden Haftalık 30 Kilo Peynir Üretiyor

16 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
857 defa okundu.
Köyünde Beslediği 5 İneğinden Haftalık 30 Kilo Peynir Üretiyor

Köyünde Beslediği 5 İneğinden Haftalık 30 Kilo Peynir Üretiyor

62 yaşında olmasına rağmen 20 yaşından bu yana Büyükkışla köyünde beslediği hayvanlarından elde ettiği Süt ve süt ürünlerini satarak ev ekonomisine katkı sağlayan Hatice Yarar, beslediği 5 ineğinden Haftalık yaklaşık 30 kilo peynir üretiyor.

20 YAŞINDAN 62 YAŞINA KADAR BESLEDİĞİ HAYVANLARINDAN ELDE ETTİĞİ SÜT ÜRÜNLERİYLE EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Eşinin de kendisine destek olduğunu ve ev ekonomisine katkı sağladığını söyleyen 1956 Doğumlu Hatice Yarar, “1956 doğumluyum. Büyükkışla köyündenim. 5 İneğim var. Köyde yaşıyorum. 20 yaşından bu yana köyümde beslediğim hayvanlarımdan aldığım Süt ve süt ürünlerini satarım. Köyümde beslediğim ineklerimden aldığım sütle yağ, peynir, yoğurt gibi ürün elde ediyorum. Yaz mevsimi olduğu için sıcaktan eriyebileceğinden yağ yapmıyorum. Daha çok peynir yapıyorum. Peyniri soğuk suya bırakıyorum ve her hafta merkeze gelerek ürettiğimiz peynirleri satıyorum”.

“ELDE ETTİĞİM GELİR YİNE HAYVANLARA GİDİYOR”

“Bir haftada 25-30 kilo peynir elde ediyorum. Vatandaş yaptığım bütün süt ve süt ürünleri de tercih ediyor. Köyümde yaptığım ürünlerimi merkeze gelip köylü pazarında satıyorum. Bir kazan peyniri geldim sattım yine hala da istiyorlar. Her hafta gelerek ürünlerimi satıyorum. Eşimde bana yardımcı oluyor. Köyde bu şekilde geçinip gidiyoruz. Sattığımla ev geçimine katkı sağlamaya çalışıyorum ama aslında bakacak olursak elimize de çok bir şey kalmıyor. Sattığım ürünler 300-500 tutuyor, onu da yine hayvanın yemine ve giderlerine harcıyoruz. Yine pek bir şey kalmıyor” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On