Köylüler Diken Üstünde Duruyor

5 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1911 defa okundu.
Köylüler Diken Üstünde Duruyor

Kaman ilçemize bağlı İnziloğlu ve Değirmenözü köyü sınırları içerisinde yapılan göletin her an patlamaya hazır sel felaketi korkusu yaşanıyor.

Köylüler Diken Üstünde Duruyor

DSİ 12. (Kayseri) Bölge Müdürlüğü 122. Şube Müdürlüğü tarafından yapımı biten;  Kaman İlçesi sınırları içerisinde yer alan ve yaklaşık 510 bin metreküp gövde hacmine sahip olan Değirmenözü Gölet’inde çalışmalar bitmesine rağmen civar köylüler diken üstünde duruyor.

PATLAMAYA HAZIR SEL FELAKETİ KORKUSU YAŞANIYOR

Kaman ilçemize bağlı İnziloğlu ve Değirmenözü köyü sınırları içerisinde yapılan göletin her an patlamaya hazır sel felaketi korkusu yaşanıyor.

20 MİLYON HARCAMA YAPILAN GÖLET HER AN YIKILMA RİSKİ TAŞIYOR

Yaklaşık 3 yılda tamamlanan ve bu günkü rayiş bedeli ile 20 milyon harcama yapılan göletin her an yıkılma riski taşıyor. Gölet Kretinde rastlanan çatlakların tehlike yarattığını söyleyen vatandaşlar her an bir sel taşkınına maruz kalmak istemediklerini söylediler.

MÜHENDİSLİK HATASI OLDUĞU SÖYLENİYOR

Bilindiği üzere bu gölet yapımını üstlenen firmaların sık sık işi bıraktığı ve en son gölet yapımını üstlenen firmanın yaptığı çalışmaların denetlenmediği görülüyor. Şuan görevde bulunan İnş. Müh. Kontrol Şefi E.K. tarafından bu göletin denetimi yapılmış ancak göletin sağlıklı yapılamadığı ve mühendislik hatası olduğu görülmüştür.

YÜKLÜ MİKTARDA ZARARA UĞRATTIĞI BİLDİRİLDİ

Bu göletin yapım ve denetim sorumlusu E.K. yine Kırşehir DSİ’deki yapımları devam eden projelerden birisi olan Çamalak Göleti, Pekmezci ve Boğazevci göletlerinde de aynı yetersizliklerle yüklü miktarda zarara uğrattığı belirtildi.

ÖNLEMLERİN ALINMASI BEKLENİYOR

Bu zararlardan dolayı birçok müteahhidin işi bıraktığı ve iflasla karşı karşıya geldikleri bilinmektedir. Konu ile ilgili detaylı araştırma yapılıp gerekli önlemlerin alınması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN