KÖYLERE GÜZEL HABER!

11 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
318 defa okundu.
KÖYLERE GÜZEL HABER!


IMG_3544 (1)Vekillerin İller Bankası Müdürlüğü İle Yaptığı Görüşmeleri’nden Köylere Güzel Haber Geldi

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın İller Bankası Genel Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonrası köylere kanalizasyon ve kilitli parke taşı yapımı konusunda müjdeler verildi.

Konu hakkında yapılan açıklamada Arslan ve Çetinkaya, “Köylerimizin kanalizasyon sistemlerinin yapılması ve ardından yollarının kilitli parke taşı ile döşenmesini köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza sağlamamız gereken en temel hizmetlerden biri olarak görmekteyiz. Bizler köylerimizden gelen talepleri daima can kulağıyla dinliyoruz ve imkanlar ölçüsünde yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu konudaki hedefimiz bütün köylerimizin kanalizasyon ve parke taşı sorunları çözmektir.

Şirin Köylerimizi Cazip Hale Getirmeliyiz

Her şeyden önce köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları ve yaşam konforları açısından bu iki konunun ivedilikle çözülmesi önceliklerimiz arasında yer alıyor. İkinci bir nokta ise köylerimizin daha cazip hale getirilmesidir. Kırşehir için attığımız her adımın ve yaptığımız her yatırımın nihai hedefi bellidir. Kırşehir’i göç veren değil göç alan bir vilayet haline getirmek. Bu kapsamda şirin köylerimizi, daha cazip hale getirip tersine göçü başlatabilmemiz için kanalizasyon ve parke taşı sorunlarını bir an önce çözmemiz gerekiyor.

Harekete Geçildi, 2,5 Milyon TL Hibe Yolda

Bu konuda neler yapabileceğimizi İller Bankası Genel Müdürümüz ile görüştük.

İlk planda 17 adet köyümüzün kanalizasyon sistemlerinin ve 3 adet köyümüzün yollarına parke taşı yapılması kararlaştırıldı. Bu kapsamda Kanalizasyon sistemlerinin yapılması için İller Bankası 2,5 Milyon TL hibe desteği sağlayacak. Projelerin tamamlanması için gereken finansmanın diğer bölümü ise İller Bankası’nın vereceği kredilerle sağlanacak. Ayrıca 3 köyümüzün kilitli parke taşlarının döşenmesi için toplam 120 bin TL sağlanacak.

Akçakent-Taşoluk,  Akpınar-Alişar ve Kaman-Kargınselimağa köylerimizin kilitli parke taşı işi için İller Bankası 40’ar bin TL gönderecek. Bu ödenek ile köylerimize 2000-2500 metre aralığında kilitli parke taşı döşeyebileceğiz.

Akpınar-Köşker ve Mucur-Geycek köylerimizin kanalizasyonunu İller Bankası’nın İl Özel İdaresi’ne 2015 yılında aktardığı hibeden kalan ödenek ile yapacağız.

Planlarımız dahilinde olan diğer 15 köyün kanalizasyon sistemlerini ise İller Bankası’nın 2016 yılında göndereceği hibe ve yeterli olmaması halinde İl Özel İdaresi’nin uygun faiz oranı ile İller Bankası’ndan alacağı kredi vasıtasıyla yapmayı planlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kanalizasyon Çalışmalarına Başlayacağımız 17 köyümüzün listesi şöyle:

MERKEZ; Sıdıklı Kumarkaç, Toklumen

AKÇAKENT; Mahsenli, Polatlı, Kösefakılı, Ömeruşağı

AKPINAR; Köşker, Deveci, Pekmezci

BOZTEPE; Büyükkışla

ÇİÇEKDAĞI; Çubuktarla Alanı

 

 

KAMAN; Ağapınar, İsahocalı

MUCUR; Geycek, İnanç, Pınarkaya

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN