Kovid-19 salgını nedeniyle 346 kişiye psikososyal destek verildi

16 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
21678 defa okundu.
Kovid-19 salgını nedeniyle 346 kişiye psikososyal destek verildi

Kırşehir’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede sağlık çalışanları ve sosyal izolasyon nedeniyle evinde kalan vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına yardımcı olmak amacıyla “Psikososyal Destek Hattı” kuruldu.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Psikolojik Destek Hattı ile Sağlık Bakanlığının belirlediği çerçevede koronavirüs salgını sürecinde sağlık çalışanları ve vatandaşların kaygı ve streslerinin en aza indirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Salgın nedeniyle ortaya çıkan yalnızlık, sosyal mesafe kuralları, çaresizlik, umutsuzluk ve karantinanın oluşturduğu olumsuzlukların kurulan hat ile giderilmesinin hedeflendiği vurgulanan açıklamada, kaygı, eski alışkanlıklara özlem, konsantre olamama, hatırlamakta güçlük, karar verememe, yalnızca olumsuz düşüncelere odaklanma, sorumlulukların ertelenmesi ya da önemsenmemesi gibi endişeleri yaşayanlara psikolojik ve sosyal destek hizmeti verildiği belirtildi.

Destek hattında hafta içi 09.00-17.00 saatlerinde hizmet verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olağanüstü günlerin yaşandığı bu dönemde gerek vatandaş gerekse sağlıkçıların normal yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için psikososyal desteğe ihtiyaç duyulmakta. Kurulan hatlarda çocuk gelişimci, psikolog ve sosyal çalışmacılar görüşme yapmaktadır. Vatandaş ve sağlık personeli için ayrı ayrı kurulan destek hatlarında bir ayda 346 kişiye hizmet verildi. Sunulan bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşların  0386 213 45 52/125-126-127, sağlık personelinin ise 0386 213 45 15/ 2028-2048-1215 numaralı telefondan arama yapmaları yeterli.”

Haber AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On