“KÖTÜ İNSANLARIN TÜRKÜSÜ YOKTUR”

19 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
397 defa okundu.
 “KÖTÜ İNSANLARIN TÜRKÜSÜ YOKTUR”

Çok Küçük Yaşta Sanata Olan İlgisi İle Bilinen ve Sonrasında Sanata Duyduğu İlgisini Kırşehir Halkına da Sevdirmeye Çalışan “Sanat İle Uğraşan Kötü Bir İnsan Tanımıyorum” Diyen Mesut Soylu, Neşet Ertaş’ın Bir Sözünü Hatırlatıyor:

 “KÖTÜ İNSANLARIN TÜRKÜSÜ YOKTUR

Sanatsal Etkinlikler düzenleyerek Sanata olan ilgiyi artırmaya çalışan Mesut Soylu, “Kırşehir’imiz Tarih Şehri ama halk olarak sanata olan ilgisi yeni yeni gelişiyor. O nedenle ilgi gün geçtikçe  artıyor biz de bunun mücadelesini veriyoruz, vereceğiz” dedi.

“KIRŞEHİR’İN TANITIMINI YAPACAK NE VARSA, ONLARI YAPIYORUZ”

Ticaret olarak bu işi 8 yıldır yapıyorum diyen Soylu, “Öncesinde yine resim sanatı ile ilgilendim. Daha öncesinde cadde ve sokaklarda stantlar açıyordum, sonrasında Kent Park’ta bir yer açtım ve şimdi de Uzun Çarşıya iş yerimi açtım. Burada hediyelik ürünler, el yazımı Çini tabak, Seramik, Deri, Ahşap, Tablolar üzerine Müşterilerimizin istediği her şeyi yazıyorum, (Aşk Sözü, Ayet, Hadis, Neşet Ertaş’ımızın Türkülerini, Ahi Evran’ın sözlerini, Şemsi Yastıman’ın şiirlerini) yani Kırşehir’in tanıtımını yapacak neler varsa onları yapıyoruz”

Soylu, “Hediyelik ürünlerimiz var. Oniks Taşı, Kırşehir Kaya Tuzu, Neşet Ertaş Ustamıza ait magnetler, masa üstü objeler, Neşet Ertaş’ımızın bağlamaları, Ahi Evran ve Cacabey Medresesine ait magnetler ve profesyonel Resim baskıları var”

“SANATSAL ETKİNLİKLER YAPIYORUZ”

Ahşap Boyama kurslarının olduğunu söyleyen Soylu, “Ahşap Boyama Kursumuza güzel ilgi var. Hem Ahşap Boyama yapıyoruz, hem de ham olarak satışımızı yapıyoruz. Hem de isteyen burada boyuyor. Hafta sonları da Neşet Ertaş Kültür Merkezinde Kaligrafi eğitimi veriyorum. Bu yıl 35 öğrencimiz var. Çok hevesliler ve yazıyorlar. Sanatsal Etkinlikler yapıyoruz, sergiler açıyoruz. Özel günlerde caddelerde gösteri anlamında yazılar yazıyorum ”dedi

 

SANAT İLE UĞRAŞAN KÖTÜ BİR İNSAN TANIMIYORUM

“Sanat ile uğraşan kötü bir insan tanımıyorum” diyen Soylu, “Kırşehir Geçmişe dayanan bir şehir ama halk olarak sanata olan ilgisi yeni yeni gelişiyor. O nedenle gün geçtikçe ilgi artıyor ve biz de bunun mücadelesini vereceğiz. Belediyenin ve Halk Eğitimin Bünyesinde Sanatsal Kurslar var. Halkımızın bu kurslara talebinin artmasını ve Her Evden Sanatçının çıkmasını isterim. Çünkü Sanat her şeyin önündedir. Sanat ile uğraşan kötü bir insan tanımıyorum. Neşet Ertaş’ın dediği kötü insanların Türküsü yoktur, onun gibi kötü insanın elinden yazı çıkmaz, sanat çıkmaz. Sanat İnsanı sevdirir, topluma kazandırır, olgunlaştırır, güzel ahlak verir. Sanat sadece ticari olarak düşünülmez. Sanatın Ticareti olmaz. Kurslarda ki sınıf doluluğuna baktığımız zaman çok fazla bir doluluk yok. Ben isterdim ki sınıflar dolu dolu olsun. Gençler sanat olan ilgisi daha da çok artsın”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On