KOSGEB Sistemine Giriş Yapamayanlar İsyanda

21 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
261 defa okundu.
KOSGEB Sistemine Giriş Yapamayanlar İsyanda

indir

KOSGEB Tarafından Verilen 50 Bin TL Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Başvuruları Başladı

Kırşehirli Esnaf ve Ticaretle uğraşan tüccarlarımızın da faizsiz 50.000 Tl cazip olması yoğun bir KOSGEB Kırşehir şubesine  başvuru yapılmakta. Çoğu esnaf olan vatandaşlar giriş yapayınca hayalleri yok oluyor.

KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL sıfır faizli İşletme Kredisi faiz desteği başvuruları başladı. Krediyi alabilmek için KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırma zorunluluğunun olması ve alınan kredinin ilk 12 ay ödenmeyecek olması sistemde yoğun ilgi gösterilmesine neden oldu. 19 Aralık Pazartesi günü saat 09:00 itibariyle başlayan başvuruların 21 Aralık Çarşamba günü saat 23:59’a kadar geçerli olacağı ifade edildi.

KOSGEB’den yapılan açıklamada faizsiz kredi başvurularında veritabanını güncelleme zorunluluğunun olması sayesinde 10 Aralık’tan bugüne kadar KOBİ bilgi beyannamesi veritabanına yeni kaydolan firma sayısı 105 bin 463 olarak ifade edildi. Veri tabanında bilgilerini güncelleyen toplam firma sayısı ise 178 bin 629’u geçtiği ifade edildi. Sistemin aktif olarak çalıştığı ifade edilen açıklamada yoğunluk yaşandığı belirtildi. 21 Aralık Çarşamba günü saat 23.59 itibariyle bitecek olan başvuruların, sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden de yapılabileceği ifade edildi.

SIFIR FAİZLİ İŞLETME KREDİSİ FAİZ DESTEĞİ BAŞVURUSU
Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği başvurusunda bulunmak için KOSGEB veritabanına kayıt yaptırmak gerekmektedir. Sonraki adımda ise KOBİ giriş sayfasına girerek işletme bilgileri yazılmalıdır. İlgili alanları doldurularak kaydedilmelidir. Daha sonra yapılması gereken ise sayfaların çıktısının alınmasıdır. Çıktıların KOSGEB müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir.

KOSGEB FAİZSİZ KREDİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI
Başvuru şartları konusunda açıklama yapan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, işletme başına sağlanacak olan kredinin üst limit olarak 50 bin TL belirlendiğini ifade etti. Yapılan düzenlemeye göre kredi bankalar aracılığı ile kullandırılacak ve faiz kısmını KOSGEB üstlenecek.

KOSGEB faizsiz kredi desteği ile verilen kredinin ilk 12 ay ödemesiz olacağı belirtildi. Sonrasında ise üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay süresince geri ödeme yapılacağı kaydedildi. Başvuruların onaylanması durumunda Akbank T.A.Ş., Denizbank A.Ş., Garanti Bankası A.Ş., İş Bankası A.Ş., QNB Finansbank A.Ş., Vakıflar Bankası T.A.O, Yapı Kredi Bankası A.Ş., KGF (Kredi Garanti Fonu) kurumlarından bir tanesini tercih edecek olan firma yetkilisi kredi talebini gerçekleştirebilecek.

Yapılan açıklamaya göre bankalar kredi verme sürecinde inisiyatif kullanabilecek. Kredi miktarını değiştirme yetkisi olan bankalar miktarı azaltma ya da artırma hakkına sahip olacak.

KOSGEB İŞLETME KAYDINI YAPMAYANA KREDİ YOK

KOSGEB’e işletmesini kaydetmeyenler kredi başvurusundan yararlanamayacağı için öncelikli olarak kayıt işlemini yapmak gerekiyor. www.kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ Giriş bölümündeki “KOSGEB’e ilk Kayıt” linkine tıklayarak işlemleri başlatmak gerekmektedir. Buradaki bilgilerin doldurulması sonrasında KOSGEB E KOBİ kaydını gerçekleştirmiş olacak. Kayıt esnasında alınan şifre ve kullanıcı adı bundan sonraki işlemlerde kullanılmaya devam edecek. KOSGEB’e verilecek beyanlarda bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk firma tarafına ait olacağı için bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On