İMAMOĞLU ÇİZMEYİ AŞMIŞ!!!

18 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
373 defa okundu.
İMAMOĞLU ÇİZMEYİ AŞMIŞ!!!

Osman Bölükbaşı Dara

Sevgili Dostlar;
AKP iktidarının en güzel yaptığı icraatlardan birisi, işine gelen insanlar ne yaparsa yapsınlar haklı; ama işine gelmiyorsan, vay haline. Önce bir iki yalancı gizli muhbir bulunur, onun ağzından bazı ipe sapa gelmez gizli muhbir ifadesi alınır, daha sonra muhatabına “hakkında böyle iddialar var” adı altında olmadık işlemler yapılır, bir şey bulunamayınca da o iftirayı atanlara en ufak bir şey yapılmaz .Hakimler ve savcılar da bunların baskısı altında olduklarından, yapanın yaptığı yanına kar kalır. Bunun en belirgin örneği bana yapıldı.
Yaklaşık 25 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti ve/veya geçmişiyle yönetildi. 25 yılın büyük bir bölümünde HDP ve/veya geçmişi, özellikle Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Partiyi destekledi. Bu destek karşılığında da buralara ne gibi tavizler verildi, bunlar zaman içerisinde ortaya çıkacak olan şeyler. Tabii sadece İstanbul değil, Türkiye genelinde neler verildiği de zaman içerisinde ortaya çıkacaktır.
Aslını sorarsanız, Ankara ve İstanbul’da bunların bir kısmı ortaya çıkıyor. Ankara’da Melih Gökçek döneminin yolsuzluk iddiaları hakkında Mansur Yavaş ve ekibinin hazırladığı kalın kalın dosyalar Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirildi. Ama şu ana kadar bir ses çıkmadı.
İstanbul’da da ilk başlarda Başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı TÜRGEV ile TÜGVA, ENSAR gibi vakıflara İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hatırı sayılır yardımlar kesilince kıyamet koptu. Ancak yargı İBB’ni haklı buldu.
Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gereksiz alınan makam araçlarını da satarak kendi belediyelerine külliyetli miktarlarda kaynak temin ettiler.
Bitti mi? Hayır. Buzdağının daha ucundaki yerler yeni yeni görülmeye başladı. Florya Atatürk Ormanı’ndan koparılıp İstanbul Belediyesi’ne tahsis edilen 100 bin metrekarelik alana 1950’li yıllarda İstanbul Belediye başkanı ve yardımcıları için prefabrik olarak yapılan lojmanlar, 2000’li yılların başında, eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş döneminde villaya dönüştürüldü. Florya’da eski İBB başkanları ve 12 AKP’li belediye başkanının yaşadığı bu “villa tipi lojmanlar” kamuya kazandırıldı. Alandaki en büyük villayı kullanan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun yaşadığı konut, danışman ofislerine dönüştürüldü.
15 villa, Topbaş ve halefi Mevlüt Uysal ile 12 AKP’li belediye başkanın ailesi tarafından yıllarca kullanıldı. Yeni İBB yönetimi, 13 ayrıcalıklı aile tarafından kullanılan villaları boşalttı. Villalar, İstanbul Planlama Ajansı (İPA) Kampüsü oldu. Bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in adı verilen İPA Kampusu önümüzdeki günlerde açılacak.
İPA Kampusu; kentin bugününün ve geleceğinin planlanacağı, İstanbul’un ortak aklının buluşma mekanı olacak. Alandaki 11 villa, 20-25 kişi kapasiteli ofislere dönüştürüldü. 4 villa da yemekhane, toplantı salonu, idari bina ve icra ofisi olarak kullanılacak. Başkanlık konutu olan villa, İPA ve İBB icra ofisi oldu. Topbaş’ın çizim odası olarak kullandığı hobi binası ise toplantı salonuna dönüştürüldü. Üstü açılır-kapanır 850 metrekarelik havuz artık 200 kişi kapasiteli konferans salonu olarak kullanılacak.
Alandaki en büyük villa olan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun yaşadığı konut, danışman ofisleri olarak kullanılıyor ve 15-20 kişilik ekip çalışıyor. Eski Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın villasına ek bina yapıp büyüterek yıllarca kullandığı yapılar da şimdi kamusal tasarım ofisi oldu. Depo olarak kullanılan hangar eğitim atölyesine dönüştürüldü. Sıfırdan yapılan tek bina kütüphane, değiştirilmeyen tek yapı ise kümes oldu.
Şimdi isterseniz hangi belediye başkanının lojman olarak kullandığı villanın neye dönüştürüldüğüne bakalım:
-Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver’in villası: İdari OfisSultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın villası: İPA Platformlar
-Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in villası: Vizyon 2050 OfisiEyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın villası: Sosyal Politikalar Ofisi
-Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın villası: İstanbul İstatistik OfisiÜsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in villası: Enstitü Ofisi
-Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın villası: Girişimcilik OfisiZeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın villası: İstanbul Yatırım AjansıKüçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in villası: İdari OfisGüngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’ın villası: Kafe ve yemekhane
Böyle çizmeyi aşan bir belediye başkanının hakkında davulla zurnayla soruşturma açılmayacak; hatta bacağı kırık sandalyeye oturtulmayacak da ne yapılacaktı yani!!! Ekrem İmamoğlu çizmeyi aşmış gibi görünüyor. İleride bir de yolsuzluk dosyalarını savcılıklara verip de kamu oyuna da ilan ederse ne yaparlar maazallah.
Sizler bizi, biz de olayları izlemeye devam edelim. Şimdilik kalın sağlıcakla.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On