KORUYUCU AİLE SEVGİSİ 6 YAŞINDAKİ DORUK’UN ENGELİNİ AZALTTI

5 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
251 defa okundu.
KORUYUCU AİLE SEVGİSİ 6 YAŞINDAKİ DORUK’UN ENGELİNİ AZALTTI

DORUK EFE ALKAN, ABLASI OLARAK TANIDIĞI NAKŞİYE GEDİK İLE BİRLİKTE (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de yaşayan 6 yaşındaki Doruk Efe Alkan’ın yüzde 50 oranındaki bilişsel engeli, koruyucu ailesinin kendisine verdiği sevgi ile azaldı.
4 yıl önce katıldıkları bir seminerde anlatılanlardan etkilenerek koruyucu aile olmak için müracaatta bulunan İmam Ali Gedik ve eşi Sultan Gedik, verdikleri sevgi ile, koruyucusu oldukları Doruk Efe Alkan’ın yüzde 50 bilişsel engel oranını yüzde 25’e kadar düşürdü.
DORUK EFE ALKAN’I ALTINCI ÇOCUKLARI KABUL ETTİLER
5 çocuklu Gedik ailesi Doruk Efe Alkan’ı altıncı çocukları olarak bağrına bastı. Doruk Efe Alkan’ı kardeşi ile de sık sık görüştürdüklerini söyleyen Baba Ali Gedik, Doruk’un hayatlarını girme hikayesini şöyle özetledi:
“İmamların aylık gerçekleştirdikleri toplantıda Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü yetkilileri bizim toplantımıza katılarak, koruyucu aile projesinden bahsetti. Çocukların devlet tarafından çok iyi şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için pek çok ortam hazırlandığını fakat çocukların aile ortamlarının bulunmadığını belirttiler. Benden önce başka bir imam arkadaşımız erken davranıp kurumdan bir kız çocuğu aldı. Arkadaşımın evine gidip geldikçe çocuğun büyük bir neşe kattığını gördük. Bende toplantıda geçen konuşmaları eşime aktardım, eşimde onay verdi. Engelsiz Yaşam Merkezinde çalışmakta olan kızımın da düşüncesi ve tüm çocuklarımın desteği ile koruyucu aile olduk. Yaşanan bir süreçten sonra çocuğu bize verdiler. İyi ki de vermişler. İlk zamanlar biraz zorlandık. Ama bu sorun da çözüldü. Gösterdiğimiz sevgi ile çocuk da değişim görmeye başladık.”
Gösterdikleri sabır ile Doruk Efe Alkan’ın bu duruma geldiğini belirten Anne Sultan Gedik ise, “Eve geldiğinde durumu çok kötü idi. Acınacak durumdaydı. Pes etmeden sabır gösterip ona sevgimizi verdik. Doruk ile birlikte çamurda, tozda, toprakta oyunlar oynadık. Doruk ne isterse yaptım bütün isteklerinde özgür bıraktım. Kaçma huyu vardı. İstediği yere benimle birlikte gitti. Çocuk hırçınlaştıkça onu banyo yaptırarak sakinleşmesini sağladım. Sonbaharda kendiliğinden düzelmeye başladı. Olumlu davranışlarımız ve gösterdiğimiz sevgi onun düzelmesini sağladı.” diye konuştu.
Gedik ailesinin kızı Nakşiye Gedik de, Doruk Efe Alkan’ın hayatlarına girmesinden sonra, aile içindeki huzurun arttığını dile getirdi. Nakşiye Gedik, bundan sonra Doruk Efe Alkan’ın doğru bir eğitim alması için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On