KORUYUCU AİLE PANELİ DÜZENLENDİ

23 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
513 defa okundu.
KORUYUCU AİLE PANELİ DÜZENLENDİ

müftülük panelKırşehir Müftülüğü tarafından ‘Koruyucu Aile’ paneli verildi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca koruyucu aile olarak yetimlere sahip çıkılması konusunda farkındalık oluşturmak için çalışmalar yapılıyor. BU çerçevede Kırşehir İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu koordinesinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde “Bir Yetime Aile Olmak” konulu panel düzenlendi. “Bir Yetime Aile Olmak” temalı panel İl Müftülüğü konferans salonunda 21 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 11.00’de yapıldı. Düzenlenen panele İl Müftüsü Mehmet Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Erhan Bolat, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç ve Kırşehir merkezde bulunan bayan Kur’an Kursu öğreticileri ile öğrencileri katıldı.

İl Müftüsü Mehmet Şahin’in oturum başkanlığında başlayan panele Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Erhan Bolat, İl Vaizi Özlem Özger ve Koruyucu Aile İmam-Hatip Ali Gedik katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Şahin, yetimi himaye etmenin vicdani bir sorumluluk olduğu vurgusunu yaparak, yetim ve kimsesiz çocukların çocuk yuvalarında değil, bir koruyucu aile himayesinde büyümesinin önemine dikkat çekti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Erhan Bolat ise sunumunda; “Ülkemizde devlet himayesinde bulunan 11.000 yetim çocuğun varlığından söz edilmektedir. Bu çocuklarımıza bir şekilde sahip çıkmamız gerekmekte.”diyerek ‘Koruyucu Aile Hizmetleri’ konusunda Türkiye’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yapmış olduğu faaliyetler konusunda bilgiler verdi.

İl Vaizi Özlem Özger ise, ‘İslam’da Yetimlerin Himayesi’ konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

Panel sonunda Koruyucu Aile olarak görev alan İmam-Hatip Ali Gedik’in ailece yaşadıkları güzel ve anlamlı anılarını paylaşarak koruyucu aile olmaktan duyduğu mutluluğu katılımcılarla paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN