Korku Duygusu

11 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
642 defa okundu.

 

mustafa kılınç resimNLP Uzmanları Dernek Başkanı, Mustafa Kılınç, telefon dolandırıcılarının, korku otohipnozu uygulayarak insanları tuzağa düşürdüğünü söyledi.

Ülkemizde artık hergün yaşanan telefon dolandırıcılığı, yayınlanan haberlere ve uyarılara rağmen hız kesmiyor. Aralarında ünlü insanların hatta hukukçuların bile bulunduğu dolandırıcılık olaylarını değerlendiren NLP Uzmanları Dernek Başkanı, Nlp Uzman Eğitimcisi ve Yazar Mustafa Kılınç, telefon dolandırıcılarının, korku otohipnozu uygulayarak insanları tuzağa düşürdüğünü söyledi.

“Yazılı ve görsel basında hemen hemen hergün bir ‘telefon dolandırıcılığı’ olayı görüyor, duyuyor ve okuyoruz” diyen Mustafa Kılınç, “Peki ne oluyor da insanlar bu konuda mağdur olan kişilerden haberdar oldukları halde telefon dolandırıcılarının tuzağına düşüyor. Üstelik bu tuzağa düşünler arasında, Profesörler, Ceza Hukukçuları, Sanatçılar, Futbolcular, Öğretmenler kimler kimler var. Emin olunuz ki birçoğu da dolandırıcılıktan sonra kendi isminin açığa çıkmasından korktuğu için şikayetçi olmuyor” dedi.

Kılınç, “Telefon dolandırıcıları fonda polis telsiz sesi, yapılan anons konuşmaları ve mağdurlara karşı kullandıkları ‘emir’ kipli yüksek tondan alçağa, alçak tondan birden yüksek tonda ‘net’ emirli konuşmalar yaptıkları andan itibaren mağdurun içindeki korku duygusunun yoğunluğu harekete geçer. Kişinin beyninde otomatik olarak bu duyguyu güçlendirecek olumsuz görüntülerin oluşmasıyla mağdur artık çembere girmiştir. Mantıklı düşünme sorgulama,yardım isteme davranışını gerçekleştirme şansı yoktur. Mağdur bakar ancak görmez. Çünkü bilinçaltı düzeyde sorunlardan ‘kaçma’ ve hayatta kalma döngüsü çalışır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On