Köprüde Kırşehir ve Sarıyahşi buluşması

3 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
691 defa okundu.
Köprüde Kırşehir ve Sarıyahşi buluşması

Kırşehir ile Sarıyahşi arasında önemli bir bağlantı sağlayacak olan Sarıyahşi Köprüsü tamamlandı. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal ile köprü yapımında koordinatör yetkililer katıldı.

Köprüde yapılan incelemeler de Sıdıklı-Sarıyahşi Köprüsü’nün Sarıyahşi, Evren, Ağaçören, Şereflikoçhisar ilçeleri ve Harmandalı kasabasıyla bağlantının oluşturulacağını belirten Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, toplamda 110 bine yakın kişinin daha rahat ve kolay ulaşım sağlayacağını kaydetti.

Milletvekili Aslan, “Kırşehir’in ekonomisine büyük oranda katkı sağlayacak olan köprümüzle zaten yıllardır Kırşehir’e hem gönülden hem ekonomi anlamda bağlı olan Aksaray ve Ankara’ya bağlı ilçelerimizle ulaşım daha kolay ve daha kısa olacaktır.

Köprünün Aksaray tarafında kalan kısmında sert zemine ulaşmak için uzun süreli bir çalışma gerçekleşmiştir. Bölge halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Uzunluğu 415 metre ve genişliği 13,5 metre olan köprünün 14 metre uzunluğunda toplam 12 adet ayak bulunduğunu ve yapım aşamasında 1.200.000 metreküp kaya dolgu kullanıldığını ifade eden Kırşehir Valisi Necati Şentürk de, bölge halkının uzun yıllardır hasretle beklediği bu köprü ile iki bölge insanının yan yana geleceğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN