“KOOPERATİFLER BİRER DEMOKRASİ OKULUDUR.”

22 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.
“KOOPERATİFLER BİRER DEMOKRASİ OKULUDUR.”

Yaklaşık 2500 Üyesi Bulunan “Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi “,”Olağan Genel Kurul”  unda Yoğun Destekle Güven Tazeleyen Bahamettin Öztürk:

“KOOPERATİFLER BİRER DEMOKRASİ OKULUDUR.”

Kültür Müdürlüğü Salonunda yapılan; Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi 66. Olağan Genel Kuruluna, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, il müdürleri, STK Başkanları ve çok sayıda esnaf-sanatkâr katıldı.

2500’ üyesi bulunan kredi kefalet kooperatifinin olağan genel kuruluna katılım yüksek olurken; alışmışın dışında genel bir mutabakatla tek aday olarak giren ve seçilen Bahamettin Öztürk; “Kooperatifler birer demokrasi okuludur. Seçimle göreve gelip, seçimle görevden ayrılma sayesinde toplum ihtiyaçlarına daha kısa sürede cevap verme, insana hizmet konusunda en güzel fırsatları veren kurumlardır.” dedi.

“EN BÜYÜK KOOPERATİFLER ARASINA ADIMIZI YAZDIRDIK”

“Her geçen günde artan rekabet koşulları ve ekonomik güçlükler nedeniyle ayakta durmaya zorlanan esnafımıza düşük faizli krediler vererek destek olmaya çalıştık. Kooperatifimiz 2017 yılını gerek yönetim kurulu, gerekse personelinin gayretleri ile bir önceki yıl esnaf ve sanatkâra dağıtmış olduğu toplam kredi miktarının üzerine % 20 katarak 63 Milyon yedi yüz elli bin lira kredi dağıtmış, Üye sayısı 2.162 kişiye çıkarak Bölgesindeki en büyük kooperatifler arasına adını yazdırmıştır.”diyen Bahamettin Öztürk,” Esnaf ve Sanatkarımızın lehine olacak hizmetleri ön planda tutarak ve taleplerine kısa süre içerisinde cevap vererek, esnafımızın sıkıntılarını gidermek adına yoğun çalışma içerisinde olduk”larını söyledi.

Esnaflara yönelik hizmetlerde ve kredi kullandırımlarında son derece şeffaflık içinde olduklarına dikkat çeken Öztürk konuşmasını söyle sürdürdü:

TESKOM GENEL BAŞKANI SAYIN ABDULKADİR AKGÜL’E TEŞEKKÜR

 “Kırşehir Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi her zaman için şeffaflığımızı itinayla korumaya devam ettik.,. Kırşehirli esnaf ve sanatkârlarımıza önceki yıllara göre kredi limitlerinde büyük uğraşlarla artışlar sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Bu konuda bize büyük destekler veren, ülkemiz genelinde kooperatifçiliğin gelişmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir AKGÜL’ ün kredi plasmanımızın arttırılması için sarf ettiği emekler göz ardı edilemez ve buradan kendilerine teşekkür ediyorum.  Yine bu konuda; Kredi faizlerinin piyasadaki en düşük faiz miktarı olan % 5 olarak sabitlenmiş olması,  Esnaf ve Sanatkârımızın borçlanmadaki titizliği ve ödemelerinin aksamamasına gösterdiği özenin büyük bir önemi bulunmaktadır.”

HALK BANKASI KIRŞEHİR ŞUBESİNE TEŞEKKÜR

“Kredi çekimindeki kolaylıklar Halk Bankası Kırşehir Şubesi Personelleri ve Kooperatif çalışanlarımızın görevlerini en iyi şekilde yapması ve esnaf ve sanatkârımızın kooperatifimize verdiği destekle gerçekleşmiştir. Hedefimiz yükselen bu grafiğimizi ilerleyen dönemlere taşımak, 1. risk grubuna yükselerek esnafımıza kişi başı 200 bin lira, toplamda ise 100 Milyon lira kredi verebilmektir “

KOOPERATİF KREDİLERİ DIŞINDA, DİĞER KREDİ, TEŞVİK VE HİBELEREDE YARDIMCI OLUYORUZ

Esnafımıza kooperatif kredileri haricindeki diğer kredi, teşvik ve hibelerden de yararlanmaları için yardımcı olmaktayız. Sorunlarımızı benim de yönetimlerinde bulunduğum üst kuruluşlarımız aracılığı ile gerekli mercilere ulaştırıyor, çözüm üretilmesini istiyoruz. Yönetim Kurulumuz ve Oda Başkanlarımızla yürütmüş olduğumuz çalışmalar kapsamında; Emekli esnaflarımızın maaşlarından yapılan kesintilerin kaldırılmasını sağladık. Basit Usule tabi üyelerimizin vergi yükünün azaltılması amacıyla, yıllık matrahlarına 8.000 Liralık vergi muafiyeti getirilmesini sağladık. Kooperatifimize kredi borcu olup ödeyemeyen ve takibe düşen üyelerimizin kooperatifimize yapmış oldukları müracaatları kapsamında borçlarının yeniden yapılandırılmasını sağladık. Bağ-kur  ve SGK prim borcunu düzenli ödeyen üyelerimizin her prim ödemesinde 100 Liralık indirimden yararlanmasını ve bu uygulanmanın uzatılmasını sağladık.

“İŞİNİ KAYBEDEN ESNAFLARIMIZ İÇİN ‘AHİLİK FONU’ KURDUK

İşini kaybeden esnaflarımızın geçimini bir süre sağlayabilmesi için en az 6 ay süre ile yararlanabileceği AHİLİK FONU’nun kurulmasını sağladık. Ahilik Fonuna son üç yılda toplam 600 gün Ahilik Sigortası Primi ödeyenler yararlanabilecektir. Kara Listeye düşmesi sebebiyle Devletimizin verdiği hibe, teşvik ve destekler yanı sıra krediye ulaşmakta güçlük çeken esnaflarımızın bu kaynaklara ulaşımlarını kolaylaştırabilmek amacıyla SİCİL AFFI’ nın yeniden uygulanmasını sağladık. 2019 Yılı itibari Defter Tasdiklerinin Odalar aracılığı ile yapılmasını sağlayarak, muhasebeciler aracılığı ile alınan farklı tutardaki ücretlerin kaldırılmasını sağladık.  Tekel Bayii işletmecisi üyelerimizin kapanış saatlerinin uzatılması yönündeki taleplerimiz kabul görmüş, kısa bir zaman içerisinde ilgili yasada düzenlemeler yapılarak yürürlüğe girecektir. 1 ile 3 kişi arasında işçi çalıştıran imalat sektöründeki esnaf ve sanatkârımıza İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığı ile 1 senden 1 benden uygulaması kapsamında yılda 6 maaş ve sigorta primi desteği verilecektir. Çalışan bayanlar için yaş sınırlaması bulunmaz iken erkeklerde 18-35 yaş arasını kapsaması yönündeki çalışmalarımız devam etmektedir.

“TÜM GAYRETİMİZ ESNAFIMIZIN ZOR GÜNÜNDE YANINDA OLMAK.”

 Prim borcu nedeniyle emekli olamayan esnaf ve sanatkârımıza düşük faizli kredilerin yolu açılarak ve bağlanacak maaşlarına göre vadeler yapılarak emekli olmaları sağlanacaktır. Tüm gayretimiz esnafımızın zor gününde yanında ve yardımcı olmaktır.  Bizler elimizden geldiği kadar esnafımıza sahip çıkarak yardım etmeye çalışıyoruz. Bizlere verdiğiniz desteklerle görevimizin başındayız. Allah izin verirse 2017 yılında nasıl hizmet ettiysek, 2018 yılında da daha verimli hizmet için yönetim kurulumuz ve çalışanlarımızla birlikte hareket edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Kooperatifimizin Genel Kurulunun başta Ahi Şehrimiz olmak üzere, esnaf ve sanatkârımıza, üyelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diler; Genel Kurulumuza katılarak, çelenk veya telgraf göndererek bana ve Yönetimime destek veren Esnaf ve Sanatkârımıza, Protokolün değerli üyelerine, Divan Başkanı ve üyelerine, Odalarımızın kıymetli başkan ve yöneticilerine, basınımızın kıymetli temsilcilerine ve misafirlerimize şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum ”    

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On