Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi İşbirliği ile Kooperatif Girişimciliği Eğitimi Verildi

28 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
439 defa okundu.
Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi İşbirliği ile Kooperatif Girişimciliği Eğitimi Verildi

DSC_0189Kırşehir Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliğinde kanaat önderleri ve potansiyel girişimcilere “Kooperatif Girişimciliği Eğitimi” verildi. 

Kırşehir Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliğinde kanaat önderleri ve potansiyel girişimcilere “Kooperatif Girişimciliği Eğitimi” verildi.  25-26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen eğitimin açılış programına il protokolü, idari amirler, Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Rüştü Yeşil ve Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanları da katıldı.

Eğitimin açılışında bir konuşma yapan Doç. Dr. Rüştü Yeşil, eğitimin amacına değinerek ilimiz ve katılımcılar için faydalı olması temennisinde bulundu.

Ülkemizde kooperatifçilik sektörünü, sürdürülebilir ve rekabet edilebilir yenilikçi bir yapıya ulaştırmak, toplumdaki kooperatifçilik imajını olumlu yönde güçlendirmek, kooperatifçilik sektörünü geliştirmek amacıyla düzenlenen eğitime yoğun katılım sağlandı.

Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planında, tespit edilen sorunların etkin ve hızlı bir şekilde çözülmesi amacı ile çok sayıda faaliyet ve projeye yer verilmiştir. Bu anlamda yer alan “Kooperatif Girişimciliği Eğitim Projesi (KOOP-GİR)” kapsamında hazırlanan proje ile girişimcilerin ve kanaat önderlerinin kooperatifçilik konusunda bilgilendirilmesi, kooperatiflerin sosyo-ekonomik kalkınmaya olan katkıları artırılarak, ülkemizdeki kooperatiflerin güçlendirilmesi ve yeni kooperatiflerin kurulması amaçlanmaktadır.

Eğitimde girişimcilik, yeni iş fikirlerinin oluşturulması, kooperatifçiliğin anlamı ve ilkeleri, diğer örgütlenme biçimlerinden farklılıkları, Dünyada ve Türkiye’de kooperatifçiliğin durumu, başarılı kooperatiflerden örnekler ve güncel gelişmeler yanında tedarik ve pazarlamanın konuşulduğu eğitim Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Uzmanları ve Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Selami Sedat Akgöz tarafından verildi. Eğitime moderatör ve panelist olarak Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Güreşçi, Yrd. Doç. Dr. Oktay Aktürk ve Yrd. Doç. Dr. Murat Yüksel kooperatiflerle ilgili yaptıkları sunumlarla katılımcıları bilgilendirdiler.

Eğitim sonunda katılımcılara Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü yöneticileri tarafından “ Kooperatifçilik Girişimciliği Eğitimi Katılım Belgesi” verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN