KONTROL ZİHNİNİZDE DEĞİL SİZİN ELİNİZDEDİR

25 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1097 defa okundu.
KONTROL ZİHNİNİZDE DEĞİL SİZİN ELİNİZDEDİR

mustafa kılınç resim  Bilinçli ya da bilinçsiz yaptığınız düşünme eylemi hiçbir zaman kendiliğinden gerçekleşmez. Düşünmek bizim yaptığımız bir eylemdir. Ne kadar güçlü düşünürseniz o kadar güçlü olursunuz. Güçlü düşünmek, agsi hareket sistemini tamamen odaklamak düşündüğünüz şeye inanmanızı sağlar.

“Düşündüğünüzde güçlü inandığınızda ise değerli olursunuz.”

Mustafa KILINÇ

Burada önemli olan şey, düşüncelerinizin sorumlusu siz olduğunuza göre kontrolünün de sizin elinizde olmasıdır. Zamanınızı sahip olduklarınızı ve hedeflerinizi düşünerek geçirin. Aslında hepimiz , paraya, muhteşem bir işe, hayallerindeki eve, arabaya , eşe, çevreye, sevgiliye, çocuğa sahip olmalarına rağmen mutlu olmayan kişileri tanırız. Bu insanlar sahip oldukları bunca şeye rağmen neden mutlu değiller. Mutlu değiller çünkü düşünceleri sahip olduklarıyla eşit değil. Kötü döngüleri çok güçlü. Düşünceleri tarafından üretilen kimyasallarda mutluluk-huzur içsel tatmin duygusu yok. Dikkat ederseniz “zihninizi sürekli olarak meşgul etmeye odaklı olan düşünceleriniz “olumsuz” düşüncelerdir. Olumsuz düşünce gücü hiçbir çaba sarf etmeye gerek olmadan kendi kendini sürekli tekrar eden bir döngüye sahiptir.

Düşüncelerimiz hissettiğimiz duyguların tek kaynağıdır. Bu kitabı okurken hissettiğiniz duyguları belirleyen düşüncelerinizdir. Mucize sihrin önemi burada gizlidir. Çünkü düşünmeden hissedemezsiniz. Gerçekten düşünmüyorsanız duygudan yoksun olursunuz. İstediğiniz duyguları hissetmek, içimizde bütünleşmek oldukça basit değil mi? Eğer içinizden ben düşünmeden hissetme yeteneğine sahibim diyorsanız buyrun birlikte biraz oynayalım. Var mısınız benimle oynamaya;

. Korku, mutsuzluk, kırılganlık vb. gibi şeyleri düşünmeden kendinizi korkutmaya çalışın.

. Kızgınlık duygunuzu ortaya çıkaracak herhangi bir şey düşünmeden kızmaya çalışın.

. Şimdi de utangaçlık duygusu çağrıştıracak bir şey düşünmeden, utangaçlık duygusunu hissetmeye çalışın.

Neler oluyor? Düşünme eylemi olmadan sizden istediğim duyguları yaşaya biliyor musunuz? Oyuna başlamadan önceki yeteneğiniz neden ortaya çıkmadı? Çünkü siz düşünmediniz mucize sihri gerçekleşti. Bilmenizi isterim ki duygularınızdan her zaman düşünceleriniz sorumludur.

Hayat akademisi yolculuğunda öğrenmeye devam ederken farkında olmamız gereken küçük fakat çok etkili noktaları bilmenizde büyük önem vardır.

1-Olumlu ve sizi güçlü kılacak düşünceler içsel dünyanızda olumlu ve güçlü kimyasal duyguları oluşturur. Sonuçta siz kendinizi güçlü hissedersiniz.

2-Olumsuz ve karamsar düşünceler olumsuz ve karamsar kimyasal duyguları oluşturur. Sonuçta siz kendinizi karamsar ve kötü hissedersiniz.

Yukarıda açıkladığım döngüyü tanıyorsunuz değil mi? Kaçıncı dereceden akrabanız sayılır bu döngüler. Birinci döngüyü mü yoksa ikinci döngüyü mü yanınıza almak istersiniz? İsterseniz size biraz zaman vereyim biraz düşünün…

Karamsar ve korku dolu düşüncelerin içine girmediğiniz sürece hayatınızda mutsuzluk yaşamayacaksınız. Mutsuzluk olumsuz düşünceleriniz sonucunda hissettiğiniz duygudur. Aynı koşullarda kalan iki kişiden birinin olaya diğerinden daha sağlıklı tepki göstermesinin nedenini de böylece öğrenmiş oldunuz. Kişilerin içinde bulundukları şartlar karşısında düşünce biçimlerini seçme hakları vardır. Seçmiş olduğunuz düşünme şekli sizi ya kazanan ya da kaybeden yapar.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN