‘KONGREMİZ TEK BAŞINA İKTİDARIN ANAHTARIDIR’

10 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
569 defa okundu.
‘KONGREMİZ TEK BAŞINA İKTİDARIN ANAHTARIDIR’

AW481936

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli 12 Eylül’de gerçekleştirilecek kongreyle ilgili bilgiler verdi.

 

Kırşehir AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, basın toplantısı düzenleyerek 12 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Büyük Kongresi hakkında bilgiler verdi. Kırşehir AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında Merkez İlçe Başkanı Yaşar Şahin, Gençlik Kolları Başkanı Özgür Yönlü,  Kadın Kolları Başkanı Meryem Döğer, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Toplantıda İl Başkanı Mustafa Kendirli, 12 Eylül’de yapılacak olan Genel Kurul’a katılacağını bildirdi.
İl Başkanı Kendirli yaptığı açıklamada; “Aziz milletimizin istiklal ve istikbalimiz için vereceği tarihi bir kararın arifesindeyiz. AK Parti ve AK Partililer, 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdi.14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler- saatler, kritik zamanlar oldu. Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı.
Kurucu Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü.
AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olayda güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı.
Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi.

Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakattir.12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015’te bu günü AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır.
1. Olağan, 2. Olağan, 3. Olağan, 4. Olağan ve 1. Olağanüstü kongrelerimiz AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçle de Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.
Şimdi aynı vazife 5. Olağan Büyük Kongre’dedir.
Bu kongremiz Türkiye’nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır…
Bu kongremiz,1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır… Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır… Bu kongremiz 2023, 2053 ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır.
“Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır.”
Birliğimizle, hedeflerimizle Yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5.Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.” özdeyişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN