KOLA TEHLİKE SAÇIYOR

14 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3224 defa okundu.
KOLA TEHLİKE SAÇIYOR

kola-icmenin-zararlariKırşehir’de de içecekler arasından en çok tercih edilen kola her yönden zarar veriyor.

Türkiye Genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de en çok tüketilen içecekler arasında yer alan kola her yönden tehlike saçıyor. Kolanın vücuda zararı dakika dakika değişiklik gösteriyor. Kırşehir’de de doktorların çoğu koladan uzak durması gerektiğini belirtiyor. Kolanın vücuda verdiği zararlar:

“İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan ‘fosforik asiddir’.

İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar. (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir)

60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

Tekrar kolaya ve tatlılara saldırısınız.

Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde leptin ve insülin direnci gelişir.” Şeklinde dakika dakika gözlemlenmiştir.

1AY BOYUNCA HER GÜN 10 KUTU KOLA İÇEN ADAM

Sosyal medyada her an, her yerde karşımıza diyet listeleri çıkıyor.3 beyazdan uzak durmamız için herkes seferber olmuş durumda. Fakat bu adam gördüklerinin tam tersini uyguluyor.Deneyinin adına ‘Her Gün 10 Kola’ adını veren George Prior, deneyinin adından da anlaşılacağı gibi 1 ay boyunca her gün 10 kutu kola içti.Kola diyetine başlamadan önce (174 pounds) yani 78 kilo olan Prior her gün 10 kutu kola içtiği bir aylık sürecin sonunda tam (190 pounds) 86 kiloydu ve vücut yağ oranı%60 oranında artmıştı.George Prior bu deneyi yapma amacını şöyle açıklıyor: ‘Verilen diyet önerilerinin çoğu ‘yeme’ üzerine. Ancak içtiğimiz şeyler, bazen yediklerimizden daha zararlı olabiliyor. Buna dikkat çekmek istedim.’

Ayrıca kolanın içerisinde bulunan Meyan kökü ile beslenen canlılar arasında fareler, böcek Cochineal, şeker ve tehlikeli maddeler insanların hayatını her yönden tehlikeye atıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN