Kod Adı 2023 Projesinde Eğitimler Devam Ediyor

12 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1719 defa okundu.
Kod Adı 2023 Projesinde Eğitimler Devam Ediyor

Kod Adı 2023 Projesinde Eğitimler Devam Ediyor

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi Bilgisayar Atölyesinde Kod Adı 2023 Projesi eğitimleri alanında uzman eğitimiler tarafından verilmeye devam ediliyor.

2023 Hedefleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve yerelde Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Cacabey Gençlik Merkezi tarafından uygulanan projede hedef, Türkiye’nin 81 şehrindeki Gençlik Merkezleri bilişim sorumlularına verilen eğitmen eğitimi ve seminerlerin ardından tüm Türkiye’de uygulanması planlanan bilişim eğitimlerini ve seminerleri kapsamaktadır.

Gençlik liderleri ve eğitmen adaylarına Konya Meram’daki Uluslararası Gençlik Akademisinde 18-29 Nisan 2017 tarihleri arasında ülkemizin önde gelen uzmanları tarafından verilen eğitimlerde algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri ayrıca milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer programları eğitimi Gençlik Lideri personellerimize verilmesinin ardından, gençlerimize kodlama (siber güvenlik, algoritma, code.org, scratch, hackerCan, mobil uygulama geliştirme (MİT App İnvertor, html) eğitimleri  Cacabey Gençlik Merkezinde alanında uzman eğitmenler tarafından eğitimlere devam ediliyor.

Bu kapsamda Kırşehir Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cacabey Gençlik Merkezi Bilgisayar Atölyesinde Kod Adı 2023 Projesi eğitimleri Gençlik Merkezi Lideri Erdal Lafvermez tarafından her hafta sonu genç öğrencilere dersler veriliyor.

Projenin Amacı

2023 Hedefleri doğrultusunda Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin 81 şehrindeki Gençlik Merkezleri bilişim sorumlularına verilecek eğitmen eğitimi ve seminerlerin ardından tüm Türkiye’de uygulanması planlanan bilişim eğitimlerini ve seminerleri kapsamaktadır.

Gençlik liderleri ve eğitmen adaylarına Konya Meram’daki Uluslararası Gençlik Akademisinde 18-29 Nisan tarihleri arasında uzmanlar tarafından eğitmen eğitimi gerçekleştirilecektir. Gençlik liderlerinin eğitilmesinden sonra 8 Mayıs – 24 Haziran tarihleri arasında tüm Türkiye’de yaklaşık 2.000 genç illerimizdeki Gençlik Merkezlerimizde eğitim almaya başlayacaktır.

Eğitmen eğitimlerinde algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri verilecektir. Ayrıca milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer programları gerçekleştirilecektir.

Gençlik liderleri tarafından gerçekleştirilecek ilk grup eğitimlerin tamamlanmasının ardından tüm Türkiye’de seçilen en başarılı 100 gence bilişim uzmanları tarafından yaz döneminde ileri düzey yazılım geliştirme ve siber güvenlik eğitimleri verilecektir. 3 hafta sürecek kamp programı ardından başarılı gençlere sertifika verilecektir. Ayrıca TÜBİTAK ve BİLSEM kurumlarına referans mektubu yazılarak bu gençler tavsiye edilecektir.

Kod Adı 2023 projesi ilk etapta 81 ilimizdeki Gençlik Merkezinde başlatılacaktır. Zaman içerisinde yaygınlaştırılarak tüm Gençlik Merkezlerinde uygulanması planlanmaktadır. Her eğitim döneminde yaklaşık 2.000 gence eğitim verilmesi hedeflenen projede yılda ortalama 20.000 gencin eğitim alması öngörülmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On