KOBİLER BİLGİLENDİRİLDİ

11 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
232 defa okundu.
KOBİLER BİLGİLENDİRİLDİ

DSC_4400Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Mali Destek Programı Kapsamında Yer Alan 2016 Yılı Kobi Geliştirme Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Mali Destek Programı kapsamında yer alan 2016 Yılı Kobi Geliştirme Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali  Necati Şentürk, AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, daire müdürleri ile STK yönetici ve üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, bu seni verilmesi planlanan hibe desteklerinin tamamının özel sektöre verileceğini söyledi.

Program kapsamında kullandırılacak destek miktarının 9 Milyar TL olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “TR/71 Bölgesinde faaliyet gösteren Kobilerin üretim ve hizmet kapasitesinin geliştirilmesi, üretimde verimliliğin sağlanması ve ürün çeşitliliğin arttırılması amacıyla, Ahiler Kalkınma Ajansı 2016 yılı Mali Destek Programı ilan edilmiştir. Bu program ile bölge içerisindeki ve bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal gelişmişlik seviyesini dengelemek, arasındaki farkı kapatmak hedefleniyor. Bugünkü toplantıda, yerel kaynakları tespit ederek harekete geçirmek için görüşeceğiz. Eğer kaynaklar çok iyi olursa sektörde bir yenileme meydana gelir. Yeni teknolojilerle yeni tesisler kurmak, yenilenebilir enerji kaynaklarını devreye sokmak hem de yerel kaynakları daha iyi bir şekilde kullanmak mümkün olabilir. Termal turizm, gıda, tarım ve hayvancılık, eğitim gibi konularda iyi seviyede olan ilimizin kalkınması için Kırşehir’in bütün dinamikleriyle birlikte hareket ederek çalışıyoruz.” dedi.

Toplantı, yapılan sunumların ardından yatırımcıların görüşlerinin alınması ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN